Menu

Překvapivý krok od Microsoftu: nabízí bezplatně správce hesel

17.12.2020 16:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Překvapivý krok od Microsoftu: nabízí bezplatně správce hesel

Překvapivý krok od Microsoftu: nabízí bezplatně správce hesel | foto: Ervins Strauhmanis/Foter.com

Tato novinka by mohla trochu zneklidnět poskytovatele bezpečnostních nástrojů a naopak potěšit uživatele: Microsoft uvolnil bezplatného správce hesel v podobě aplikace pro Android a iOS. Nabízí také rozšíření pro Chrome.

Microsoft rozšiřuje nabídku svých produktů o správce hesel. Dlouhodobě ukládat hesla a synchronizovat je s mobilními verzemi pro Android a iOS už dokáže nový prohlížeč Edge. Nyní je ale k dispozici i další přístup: aplikace Microsoft Authenticator se rozšiřuje na správce hesel s funkcí automatického vyplňování.

Doposud byla aplikace navržena jako dodatečná ochrana pro vícefaktorové ověřování. Uživatelé, kteří se hlásili do používaných služeb svou kombinací uživatelského jména a hesla poté přihlášení potvrdili ještě pomocí aplikace Microsoft Authenticator. Pomocí vícefaktorové ochrany je dobré chránit například důležité profily. Nyní se aplikace stává samostatným správcem hesel. Microsoft aktualizoval její verze pro Android a iOS, a také vydal nové rozšíření pro Chrome.

Stáhněte si: Microsoft Authenticator

stahujte-program

Microsoft Authenticator - Android App 6.2011.7755

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí aplikace „Microsoft Authenticator“ mohou uživatelé zabezpečit svá přihlášení do různých účtů potvrzením pomocí smartphonu a spravovat hesla.

Stáhněte si
stahujte-program

Microsoft Automatické vyplňování pro Google Chrome 0.2.5

CHIP hodnotí Dobrý

Už žádné doplňování otravných hesel: doplněk automaticky přenáší hesla uložená v aplikaci „Microsoft Authenticator“ na webové stránky.

Stáhněte si

Synchronizace hesla mezi všemi zařízeními

Základním bodem v Microsoft Authenticatoru je Microsoft účet, ke kterému se musíte přihlásit. V tuto chvíli je funkce správce hesel stále v beta verzi, takže ji musíte explicitně aktivovat v nastavení. Jediné, co je zapotřebí udělat, je nastavit přepínač na "Automatické vyplňování". Poté aplikace propojí hesla uložená v Edge s Microsoft účtem.

Do Edge není potřeba instalovat žádné rozšíření, zde postačují vestavěné funkce. Uživatelé Chrome mohou s rozšířením "Microsoft Automatické vyplňování" používat hesla také v tomto prohlížeči.

Automatické vyplňování hesla na mobilním telefonu

microsoftauthenticator1

| Zdroj: Microsoft Authenticator/Google Play

Pokud si nastavíte aplikaci Microsoft Authenticator jako řešení pro automatické vyplňování v systémech Android a iOS, můžete je také snadno používat pro přihlašování do aplikací a webových služeb. Stačí jednou klepnout do přihlašovacího pole a vybrat z navrhovaných hesel. Není potřeba nic psát ani kopírovat. V aplikacích také později můžete hesla a uživatelská jména změnit. Vše se poté synchronizuje do všech připojených zařízení.

Zajímavý vývoj

Výběr v oblasti správců hesel je veliký a opravdu je z čeho vybírat. To je dobře, protože používání bezpečných hesel je u mnoha uživatelů stále problém.

Micrososoft nyní narouboval na Microsoft Authenticator pro Android a iOS také funkci správce hesel a poskytuje i nové rozšíření pro Chrome, byť zatím jen ve verzi beta. Pokud byste nechtěli z jakýchkoliv důvodů spravovat svá hesla prostřednictvím služby velkého poskytovatele, můžete jako alternativu také použít lokálního správce, například aplikaci KeePassXC.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    masakr

    Reagovat na komentář

    Co je na tom překvapivého?

    Nevím, mě tedy nijak neudivilo, že MS si chce vytvořit také databázi hesel uživatelů androidu. Pro šmírování, e-tedy pardon pro sběr dat o lidech toho MS od uvedení Win10 dělá stále víc, takže tohle je jen logický další krok.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení