Menu

Prémiová aplikace zdarma: je dobrá k uzamčení obsahu v mobilu

21.03.2022 09:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Prémiová aplikace zdarma: je dobrá k uzamčení obsahu v mobilu

Prémiová aplikace zdarma: je dobrá k uzamčení obsahu v mobilu | foto: Franck/Unsplash

Chcete-li dodatečně chránit obsah svého smartphonu, bude se vám k tomu hodit specializovaná aplikace. Momentálně je na platformě Obchod Google zdarma ke stažení AppLock Pro.

Na smartphonu má mnoho uživatelů uloženo velké množství citlivých údajů. Kromě osobních fotografií, zpráv nebo telefonních čísel si spousta lidí ukládá také přihlašovací údaje. To vše je ve většině případů chráněno pouze jedním PIN kódem, otiskem prstu nebo rozpoznáním obličeje. Jakmile dojde k prolomení přístupu, nebo se telefon dostane do rukou neoprávněné osoby odemčený, mají nežádoucí osoby k obsahu zcela volný přístup.

Na androidové stahovací platformě Google Play je momentálně k dispozici aplikace AppLock Pro, která jinak stojí 49,99 Kč. Poskytuje dodatečnou ochranu aplikací, nastavení nebo fotek. Narušitelé by při ovládnutí smartphonu museli při pokusu o přístup k uloženým datům překonat další překážku. Při každém neúspěšném pokusu aplikace také neoprávněnou osobu dokumentuje.

Náš příspěvek odráží aktuální stav nabídky na platformě Google Play. Při stažení aplikace se raději ještě ujistěte, zda je skutečně stále k dispozici k bezplatnému stažení. Rozhodnutí, kdy bude tato akce ukončena a aplikace bude opět za poplatek, je v rukou jejího výrobce a stát se to může kdykoliv.

applock-logo

Plná verze: AppLockPro – Android App 1.0.6

CHIP hodnotí Dobrá

Pomocí aplikace zvýšíte zabezpečení svého smartphonu o další úroveň. Nyní je po krátkou dobu k dispozici k bezplatnému stažení.

Stáhněte si

 

Lepší ochrana díky dodatečné aplikaci

applock

| Zdroj: Google Play/AppLock Pro

AppLock Pro nabízí celou řadu ochranných funkcí. Můžete si například vytvořit individuální zamykací obrazovku s obvyklými možnostmi odemykání, kterou poté předřadíte požadovaným aplikacím a funkcím.

Kromě aplikací, jako jsou například komunikátory a sociálně síťové platformy, lze také chránit systémová nastavení smartphonu. Uzamknout lze také fotografie a jednoduše je načíst do "Trezoru", který je součástí AppLock. Abyste zabránili snadnému odhalení samotné aplikace, lze její ikonu změnit na ikonu kalkulačky.

Dobré funkce, špatné ovládání

Pokud si chcete řádně chránit své osobní údaje a soubory, uložené ve smartphonu, není dobré spoléhat pouze na PIN, poskytovaný zařízením. Vyplatí se přijmout i další opatření. Ačkoliv některé aplikace už dodatečné ověření prostřednictvím PIN kódu nabízejí samy, pro většinu aplikací to neplatí. AppLock Pro optimálně doplňuje systém a chrání nejen aplikace a obrázky, ale také kritické nastavení systému.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení