Menu

Přes 5 000 pracovníků českých neziskovek využívá cloud od Microsoftu

18.05.2014 16:36 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Přes 5 000 pracovníků českých neziskovek využívá cloud od Microsoftu

Přes 5 000 pracovníků českých neziskovek využívá cloud od Microsoftu | foto: CHIP

Český neziskový sektor spolu s Polskem patří mezi cloudově nejpokrokovější ve střední a východní Evropě.

Při příležitosti 6. ročníku Dne pro neziskové organizace, který pořádá společnost Microsoft ve spolupráci se Sdružením VIA a Nadací Charty 77, Microsoft představil komplexní statistiky spojené s využíváním mezinárodního programu TechSoup a nového projektu Office 365 zdarma pro neziskové organizace.

dsc-0241-nahled

Do mezinárodního programu TechSoup, který v České republice funguje od roku 2011, se zaregistrovalo již 1360 českých neziskových organizací, které získaly zvýhodněný software v celkové tržní hodnotě 150 milionů korun. Mezi nejžádanější položky patří operační systém Windows a kancelářský balík Office.

Velký zájem je i o Office 365, který Microsoft představil v září 2013 pro neziskové organizace zdarma. Počet organizací, které této nabídky využily, je u nás nejvyšší ve střední a východní Evropě (80), přičemž v současné chvíli je v českém neziskovém sektoru aktivováno téměř 5 500 účtů.

Den pro neziskové organizace 2014

Téměř 120 účastníků z řad českých neziskových organizací mělo na letošním Dni pro neziskové organizace možnost rozšířit své znalosti z oblasti využívání software, cloudových a databázových řešení, které mohou neziskovkám výrazně pomoci v každodenní práci, ale také z oblasti marketingu a dárcovství. Své zkušenosti přestavili a sdíleli odborníci z komerčních firem (Microsoft, Dynamica, WBI, Zoner, PwC), ale také přímo pracovníci z neziskových organizací (Sdružení VIA, Nadace VIA, Nadace Charty 77, Lékořice, Uličník). Vedle přednášek a workshopů si v průběhu dne mohl každý účastník vyzkoušet a otestovat nejnovější zařízení s Windows 8 a Office 365 a navázat cenné kontakty s ostatními zástupci českých neziskových organizací.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení