Menu

Převod videa z digitálního fotoaparátu

26.05.2018 12:21 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Převod videa z digitálního fotoaparátu

Převod videa z digitálního fotoaparátu | foto: CHIP

Pokud jste si například na dovolené nahráli video na novějším digitálním fotoaparátu, může mít videosoubor koncovku MTS. Takovouto koncovku mají videa v HD rozlišení ve formátu AVCHD (Advanced Video Coding High Definition). Problém je, že pokud takového video chcete publikovat na Facebooku, musíte ho nejprve převést do formátu MP4 nebo jiného, který Facebook podporuje. 

Už starší verze programu VLC Media Player uměly převést video v MTS, ale kvalita nebyla ve většině případů dobrá a často chyběl zvuk. Multimediální přehrávač VLC od verze 3 si už s MTS videem ve vysokém rozlišení poradí dobře. Chcete-li video převést, spusťte tento program a přejděte na »Media | Převést/Uložit« nebo stiskněte kombinaci kláves [Ctrl] + [R]. Následně se otevře okno, kde máte v záložce »Soubor« možnost přidat multimediální soubory, které chcete převést do jiného formátu. Pak stiskněte tlačítko »Převést/Uložit«. V okně Převést vyberte v části »Profil«, do jakého formátu se má video převést, a v »Cílový soubor« upřesněte, kam a pod jakým jménem se má výsledné video uložit. Pak už stačí kliknout na tlačítko »Spustit«.

vlc-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení