Menu

Převody peněz pomocí PayPal Xoom

17.07.2019 14:36 | Josef Mika + Přidat komentář
Převody peněz pomocí PayPal Xoom

Převody peněz pomocí PayPal Xoom | foto: CHIP

PayPal nově zprovoznil v Evropě službu Xoom, která umí rychlé převody peněz ze zahraničí do České republiky a do dalších 130 zemí světa.

PayPal službu Xoom pro mezinárodní převody finančních prostředků spustil ve 32 evropských zemích. Služba je k dispozici mimo jiné ve Velké Británii, Německu a Francii. Češi žijící v těchto zemích budou moci pomocí služby Xoom rychle přeposílat peníze, platit účty nebo dobíjet mobilní kredit ve více než 130 zemích světa, včetně České republiky.

Soukromé převody peněžních prostředků celosvětově představují podle Světové banky trh s hodnotou odhadovanou na 689 miliard dolarů. Do České republiky byly ze zahraničí jenom v roce 2018 zaslány téměř 4 miliardy dolarů (tj. zhruba 90 miliard Kč), což odpovídá 1,6 % českého HDP.

Službu Xoom lze využít k převodu peněz na účty u všech českých bank. Prostředky jsou obvykle k dispozici nejpozději do dvou pracovních dnů, případně ještě týž den, pokud jsou odeslány před 16 hod středoevropského času.

Zákazníci Xoom mohou v jedné transakci přeposlat až 8800 britských liber (zhruba 250 000 Kč). Účet u služby Xoom lze založit v několika krocích pomocí aplikace Xoom pro iOS nebo Android, případně na stránkách Xoom.com. Uživatelé PayPal mohou pro přístup ke službám Xoom využít svůj stávající účet. Podle cílové země si mohou uživatelé zvolit z různých možností: vložit peníze na bankovní účet, zaslat hotovost k vyzvednutí, nebo nechat peníze doručit až ke dveřím příjemce. Převody v rámci služby Xoom lze sledovat díky SMS aktualizacím, e-mailovým upozorněním nebo přímo z mobilní aplikace či internetových stránek.

Služba Xoom tu určitě byla a je potřeba a využije ji mnoho uživatelů PayPal. Nezbývá než trochu zalitovat, že nepřišla dřív. Mezitím se ji (naštěstí) objevilo více konkurentů, stačí jmenovat třeba Revolut s jeho okamžitými převody mezi držiteli Revolut karet.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení