Menu

Prezidentský bizár: kandidát na Hrad Janeček hledá fanoušky v metavesmíru

05.07.2022 13:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Prezidentský bizár: kandidát na Hrad Janeček hledá fanoušky v metavesmíru

Prezidentský bizár: kandidát na Hrad Janeček hledá fanoušky v metavesmíru | foto: Adrian Deweerdt / Unsplash

Volby jsou vždy oslavou demokracie. Jak už to tak bývá, častokrát se ale právě v předvolebním období vyloupne tolik prapodivných postav a osobností, které se zuby nehty snaží zaujmout, až je z toho celospolečenský bizár. A o jeden takový se aktuálně postaral kandidát na prezidenta Karel Janeček.

Protože část kandidátů do prezidentských voleb 2023 již započala svou kampaň, vyhlásil šéf senátu Vystrčil (ODS) datum prezidentských voleb: 13. a 14. ledna 2023. Z kandidátů se aktuálně přihlásil o pozornost Karel Janeček, 48letý vědec a matematik, který oznámil kandidaturu v lednu letošního roku.

Kandidatura v metaverse

Na oznámení je ale velmi štědrý a tak nyní prostřednictvím Twitteru ohlásil svou kandidaturu také prostřednictvím virtuálního prostoru metavesmír (anglicky metaverse). Spojil se proto se společností Somnium Space, která patří k tuzemským lídrům v odvětví metaverse. Firma provozuje vlastní virtuální svět se systémem osobního vlastnictví založeném na kryptoměně Ethereum.

“Jsme nesmírně rádi, že můžeme oznámit, že Karel Janeček oficiálně spolupracuje se společností Somnium Space na oficiálním vedení své české prezidentské kampaně v roce 2023 prostřednictvím #Metaverse. Brzy se dozvíte více!,” uvedla společnost se sídlem v ČR. K tweetu přiložila video s fotkou Karla Janečka a jeho virtuálního dvojníka v metavesmíru.

Karel Janeček na prezidenta

Miliardář Karel Janeček způsobil vlnu debat už při svém vystoupení na předávání cen Český slavík, jehož licenci sám odkoupil. V průběhu celého 1,5hodinového vysílání byly promítány reklamy na Janečkovy projekty a on sám na závěr celé slavnosti vystoupil s proslovem kritizujícím tehdejší vládu Andreje Babiše za proticovidová opatření.

Vlnu kritiky schytal za svá slova o “očkování dětí proti nemoci, která je reálně neohrožuje”. Ani start jeho kandidatury v lednu 2022 nebyl zrovna hladký, když novináři objevili hrubé gramatické chyby v jeho propagačních materiálech na sociálních sítích.

Ovšem virtualizace politiků není tak úplně špatný nápad. V minulosti se o něco podobného pokoušeli američtí politici, namátkou třeba  Barack Obama, který vystoupil ve hře Burnout Paradise, anebo Joe Biden, jenž byl ztvárněn v online videoherním fenoménu Fortnite. V Evropě pak známe příklad Emmanuela Macrona, který se nechal převést do kostičkovaného světa Minecraftu. Bez zajímavosti není, že všem třem zmíněným se jejich sázka na virtuální realitu vydařila a prezidentskou volbu vyhráli.

Zdroj: Somnium Space / Twitter, CryptoNewsZ

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení