Menu

Přibrždění zvědavosti Windows 10: bezplatný nástroj omezí sběr dat

14.05.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Přibrždění zvědavosti Windows 10: bezplatný nástroj omezí sběr dat

Přibrždění zvědavosti Windows 10: bezplatný nástroj omezí sběr dat | foto: Gerd Altmann/Pixabay

Bezplatný nástroj W10Privacy obsahuje mnoho nastavení ochrany soukromí v počítači se systémem Windows a zabraňuje tak slídění operačního systému. Nyní byla vydána verze 3.7.0.5, která je kompatibilní s Windows 10 21H1.

Nástroj na ochranu soukromí W10Privacy je k dispozici v aktualizaci 3.7.0.5. Kromě úprav pro novou verzi systému Windows 10 21H1 vývojáři slibují drobné opravy chyb a optimalizace.

w10privacy-logo

W10Privacy 3.5.1

CHIP hodnotí Dobrý

Ve Windows 10 existují služby, které shromažďují více dat osobního charakteru, než by bylo ve skutečnosti nutné. Nástroj na ochranu soukromí W10Privacy výrazně omezí telemetrii operačního systému.

w10privacy.de/english-home

 

W10Privacy: užitečný doplněk pro lepší kontrolu nad sledováním ve windows

w10privacy

Praktické: nástroj nabídne v barevném rozlišení nastavení, která doporučuje provést. Některá nastavení lze provést pouze s právy administrátora. | Zdroj: W10Privacy

Pomocí bezplatného nástroje W10Privacy máte lepší kontrolu nad svými osobními údaji ve Windows. Freeware obsahuje řadu nastavení, souvisejících s ochranou osobních údajů, a několika kliknutími omezuje služby, které shromažďují více dat, než je nutné. Sdílení dat můžete omezit v celkem sedmi podkategoriích.

Při omezování přístupu je ale potřeba postupovat s jistou opatrností. Některé služby fungují pouze v případě, kdy jim přístup do určitých oblastí povolíte. Například videohovory přes Skype nebudou fungovat, pokud aplikace bude mít zakázaný přístup k mikrofonu nebo kameře. Než služby vypnete nebo jim zakážete přístup, zvažte, zda tím nemůže dojít k omezení její správné činnosti.

Praktický pomocník pro vaše soukromí

Aplikace W10Privacy nabízí dobrý způsob, jak z jednoho místa zkontrolovat vlastní nastavení soukromí ve Windows 10 a v případě potřeby je upravit. Praktickou vlastností je barevné rozlišení úrovně nastavení: nástroj vám barevně ukáže, která nastavení lze deaktivovat téměř bezpečně kvůli menšímu množství vedlejších účinků, a které možnosti naopak mohou mít zásadní vliv na systém. Přesto není dobré slepě věřit doporučením a každý jednotlivý případ si raději ověřit. Snadno by mohlo dojít k omezení funkcí jednotlivých služeb.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení