Menu

Připojení a nastavení druhé obrazovky ve Windows 10

17.06.2016 13:24 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Připojení a nastavení druhé obrazovky ve Windows 10

Připojení a nastavení druhé obrazovky ve Windows 10 | foto: CHIP

Po připojení druhého monitoru vhodným kabelem (HDMI, VGA, DVI) k vašemu počítači s Windows 10 ho tento systém většinou bez problémů automaticky rozpozná. Pokud se tak nestane, postupujte následovně.

Dostaňte se do nastavení projektoru (stejně to funguje s monitory) pomocí stisku kombinace kláves [Windows]+[P]. Objeví se okno, kde máte možnost si vybrat jeden ze způsobu zobrazení. Pokud chcete použít oba monitory současně, vyberte si z nabídky »Duplikovat« a stejný obsah se zobrazí na obou monitorech. Pokud chcete použít oba monitory zároveň a na každém mít jiný obsah, vyberte z nabídky »Rozšířit«. Systém Windows vygeneruje na druhém monitoru prázdnou plochu, kterou ale můžete podle potřeby zaplnit obsahem. Například pomocí myši můžete na tuto plochu přesunout okna aplikací z druhé plochy. Rozlišení ploch na obou monitorech lze samozřejmě měnit. Stačí kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat z nabídky »Rozlišení obrazovky«, případně použijte nabídku nastavení »Možnosti grafického adaptéru«, která se může lišit v závislosti na grafické kartě. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Nelze vybrat možnost "rozšířit"

  Ahoj kabely mám zapojené obě obrazovky fungují ale nastejno, to co udělám na 1. obrazovce se udělá i na 2. a možnost „rozšířit“ mi nejde vybrat nevím proč. Mám w10

  Reagovat na komentář

  ahoj

  ahoj

  Reagovat na komentář

  A just to nefunguje

  Po inštalácii aktualizácie na 20H2 nefunhuje funkcia „duplikovať obrazovky“ S 1909 to chodilo. Prečo musí mrchochvost pokaziť aj to čo doteraz fungovalo?

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.