Menu

Připojení a nastavení druhé obrazovky ve Windows 10

17.06.2016 13:24 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Připojení a nastavení druhé obrazovky ve Windows 10

Připojení a nastavení druhé obrazovky ve Windows 10 | foto: CHIP

Po připojení druhého monitoru vhodným kabelem (HDMI, VGA, DVI) k vašemu počítači s Windows 10 ho tento systém většinou bez problémů automaticky rozpozná. Pokud se tak nestane, postupujte následovně.

Dostaňte se do nastavení projektoru (stejně to funguje s monitory) pomocí stisku kombinace kláves [Windows]+[P]. Objeví se okno, kde máte možnost si vybrat jeden ze způsobu zobrazení. Pokud chcete použít oba monitory současně, vyberte si z nabídky »Duplikovat« a stejný obsah se zobrazí na obou monitorech. Pokud chcete použít oba monitory zároveň a na každém mít jiný obsah, vyberte z nabídky »Rozšířit«. Systém Windows vygeneruje na druhém monitoru prázdnou plochu, kterou ale můžete podle potřeby zaplnit obsahem. Například pomocí myši můžete na tuto plochu přesunout okna aplikací z druhé plochy. Rozlišení ploch na obou monitorech lze samozřejmě měnit. Stačí kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat z nabídky »Rozlišení obrazovky«, případně použijte nabídku nastavení »Možnosti grafického adaptéru«, která se může lišit v závislosti na grafické kartě. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Koukám a koukám

  Zde si můžete napsat co chcete a nikdo nereaqguje :)

  Reagovat na komentář

  asi jsem blbá nebo slepá

  prostě mam napojenou druhou obrazovku a nejde mi zvuk jak z pc repráku tak ze sluchátek jen když vyhodim kabel tak to funguje ale zase nemam druhej monitor což je dost naprd když streamuju protože budto toho druhyho vidim nebo ho slysim ale nevidim,musím tam mít napojenej reproduktor přes bluetooth, a mikrofon musím do zasuvky a druhym kabelem do reproduktoru :(

  Reagovat na komentář

  Nelze vybrat možnost "rozšířit"

  Ahoj kabely mám zapojené obě obrazovky fungují ale nastejno, to co udělám na 1. obrazovce se udělá i na 2. a možnost „rozšířit“ mi nejde vybrat nevím proč. Mám w10

  Reagovat na komentář

  ahoj

  ahoj

  Reagovat na komentář

  A just to nefunguje

  Po inštalácii aktualizácie na 20H2 nefunhuje funkcia „duplikovať obrazovky“ S 1909 to chodilo. Prečo musí mrchochvost pokaziť aj to čo doteraz fungovalo?

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení