Menu

Přístup na web přes robotickou síť

19.11.2011 07:37 | Redakce Chip + Přidat komentář
Přístup na web přes robotickou síť

Přístup na web přes robotickou síť | foto: CHIP

Anonymizační síť AWM Proxy nabízí za zhruba tři dolary denně přístup k síti botů, jejíž pomocí mohou uživatelé zcela anonymně v síti surfovat.

Proradnost služby spočívá v tom, že provozovatel využívá jako botnetové proxy cizí počítače, které byly infikovány botovým virem TDL4. Oběti tak nemají sebemenší tušení, že jejich počítač je k dispozici jako webový router pro jiné počítače na celém světě. Zvláště prekérní je právní situace. Pokud uživatelé AWM využívají proxy k nezákonným machinacím, policie nejprve vypátrá majitele infikovaného počítače. Vlastní uživatelé už zůstanou nedopadnutelní. Virus TDL4 je považován za jeden z nejpropracovanějších malwarových programů: v PC se zahnízdí ve vlastním, zašifrovaném souborovém systému. Provozovatel robotické sítě má prostřednictvím viru kompletní přístup k nakaženým počítačům. Moderní antivirové programy už malware rozpoznávají.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení