Menu
CHIP Speedtest

Pro Android a iOS: nejdůležitější aplikace Googlu už dostala také tmavý režim

22.05.2020 15:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Pro Android a iOS: nejdůležitější aplikace Googlu už dostala také tmavý režim

Pro Android a iOS: nejdůležitější aplikace Googlu už dostala také tmavý režim | foto:  CHIP archiv

Dark mode je k dispozici ve stále větším množství aplikací a programů. Nejnovějším přírůstkem je nejznámější a nejpoužívanější aplikace Google.

Google vyhledávání budou moci uživatelé Androidu a iOS také používat ve tmavém režimu. Podle informací, které oznámil Google ve svém příspěvku na Twitteru, už začalo uvolňování tmavého režimu pro Google Search. Aplikace už je na některých smartphonech použitelná v upraveném designu. Jak je u podobných zavádění novinek zvykem, realizuje se v postupných vlnách. Do konce tohoto týdne by však každý uživatel smartphonu s nejnovější verzí mobilního operačního systému měl mít šanci na svém zařízení aplikaci ve tmavém režimu používat.

googleappsdarkmode1

Tmavý režim Google aplikací pro iOS a Android

Dva nejpoužívanější systémy v oblasti mobilních operačních systémů už tmavý režim používají také. Pokud už jste na svém telefonu provedli příslušná nastavení, aplikace Google je převezmou a zobrazí se v režimu, který máte aktuálně nastavený.

V nastavení aplikace Google Vyhledávání si můžete také zvolit vlastní nastavení. Na jednu stranu vám to dává možnost nastavení tmavého režimu bez ohledu na nastavení systému, a navíc si můžete aplikaci nastavit ve tmavém režimu i na chytrých telefonech se staršími verzemi operačních systémů, jako například iOS 12.

Aplikace Google v tmavém režimu

Tmavý režim není jen stylový, ale také šetří akumulátor. Z dlouhodobého pohledu je i více šetrný pro oči, a to především za snížených světelných podmínek. Gmail, Kalendář Google nebo Google Fit jsou už tmavým režimem pro Android vybaveny. Uživatelé iOS musí být v tomto ohledu poněkud trpělivější a čekat déle.

Ostatní aplikace z portfolia Google, jako například Mapy, jsou stále k dispozici jen ve světlém režimu. Nicméně ve tmavém režimu si můžete spouštět jiné populární a často používané aplikace: WhatsApp, Instagram, Facebook a nakonec i Windows 10.

mohlo by vás také zajímat: dokumenty Google se už konečně dají používat na desktopu

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.