Menu

Proč Amazon resetuje hesla?

17.10.2016 05:43 | Karel Kovar + Přidat komentář
Proč Amazon resetuje hesla?

Proč Amazon resetuje hesla? | foto: CHIP

Máte účet u Amazonu, přišel vám e-mail vyzývající ke změně hesla a vy netušíte co se děje?

Každý měsíc se v našem časopise i na našem webu dozvídáte informace o únicích citlivých informací (včetně hesel) z různých služeb. Na to nedávno zareagoval Amazon, který některým uživatelům poslal výzvu k preventivní změně hesla. Součástí výzvy bylo i upozornění na riziko používání stejných hesel u více služeb i doporučení používat speciální softwarové správce hesel.

Prozatím není jasné, podle kterých parametrů Amazon vybral uživatele pro varování, ale dá se předpokládat, že souvisí s analýzou některých nedávných úniků. Další podrobnosti najdete na webu SecurityWeek na http://www.securityweek.com/amazon-preventively-resets-customer-passwords.

Tip: Čtenáři Chipu měli na DVD k dispozici už několik výborných správců hesel: Například Password Boss, který obsahuje šifrovanou databázi přihlašovacích údajů, hesel, platebních karet a dalších citlivých údajů. V čísle 5 byla pro čtenáře k dispozici exkluzivní licence známého správce Sticky Password Premium.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení