Tip pro Android a iOS: vyčištění e-mailové schránky Gmailu
Google provádí zásadní změny ve stylu využívání cloudového úložiště Disk Google, které se…
Procesory AMD a jejich přetaktování | foto: CHIP
Prostřednictvím přetaktování můžete z mnoha procesorů dostat mnohem vyšší výkon, než když pracují při standardní frekvenci.
Výrobce procesorů AMD přetaktování usnadňuje prostřednictvím vlastního nástroje s názvem AMD OverDrive, který si můžete stáhnout například na adrese jdem.cz/cd2a43. Po instalaci tohoto nástroje a jeho spuštění přejděte na záložku »Performance Control« a na část »Clock/Voltage«. Tak vás nástroj AMD OverDrive bude informovat o aktuálním výkonu a nastavení vašeho počítače. Pokud chcete procesor přetaktovat, nejprve zaškrtněte volbu »Select all Cores« pro výběr všech jader procesoru. Potom posuňte jezdec »CPU Core 0 Multiplier« doprava.
V horním poli »CPU Core 0 Speed« uvidíte aktuální rychlost procesoru »Current Speed« po změně multiplikátoru. Jestliže po přetaktování dojde k nějaké chybě, experimentujte i s jezdcem »CPU VID« pod »Voltage (V)«, kde máte možnost ovlivnit napětí procesoru. Důležité při této činnosti je stále sledovat teplo generované procesorem – tento údaj najdete pod »Status Monitor | CPU Status«. Za ideální je považována teplota nižší než 60 °C.
Než nastavené změny potvrdíte, měli byste pro začátek v nástroji AMD OverDrive pod »Performance Control | Stability Test« provést několik zkušebních „jízd“ s cílem zjistit, zda bude počítač po přetaktování dostatečně stabilní, a bude tedy pracovat bez náhlých výpadků. Další testy stability pak můžete zajistit například pomocí programu Cinebench, který najdete na našem DVD. Pamatujte, že přetaktování provádíte na vlastní riziko.
Google provádí zásadní změny ve stylu využívání cloudového úložiště Disk Google, které se…
Přinejmenším v práci bychom vždy, když opouštíme stůl se spuštěným počítačem, měli použít…
Převedení oblíbeného formátu elektronické výměny dokumentů PDF do editovatelného formátu…
Pravidelnými »Patch Days« Microsoft reaguje na řadu kritických bezpečnostních nedostatků, s…