Menu
CHIP Speedtest

Procesory AMD a jejich přetaktování

14.10.2016 11:21 | Pavel Trousil
Procesory AMD a jejich přetaktování

Prostřednictvím přetaktování můžete z mnoha procesorů dostat mnohem vyšší výkon, než když pracují při standardní frekvenci.

Výrobce procesorů AMD přetaktování usnadňuje prostřednictvím vlastního nástroje s názvem AMD OverDrive, který si můžete stáhnout například na adrese jdem.cz/cd2a43. Po instalaci tohoto nástroje a jeho spuštění přejděte na záložku »Performance Control« a na část »Clock/Voltage«. Tak vás nástroj AMD OverDrive bude informovat o aktuálním výkonu a nastavení vašeho počítače. Pokud chcete procesor přetaktovat, nejprve zaškrtněte volbu »Select all Cores« pro výběr všech jader procesoru. Potom posuňte jezdec »CPU Core 0 Multiplier« doprava.

V horním poli »CPU Core 0 Speed« uvidíte aktuální rychlost procesoru »Current Speed« po změně multiplikátoru. Jestliže po přetaktování dojde k nějaké chybě, experimentujte i s jezdcem »CPU VID« pod »Voltage (V)«, kde máte možnost ovlivnit napětí procesoru. Důležité při této činnosti je stále sledovat teplo generované procesorem – tento údaj najdete pod »Status Monitor | CPU Status«. Za ideální je považována teplota nižší než 60 °C.

Než nastavené změny potvrdíte, měli byste pro začátek v nástroji AMD OverDrive pod »Performance Control | Stability Test« provést několik zkušebních „jízd“ s cílem zjistit, zda bude počítač po přetaktování dostatečně stabilní, a bude tedy pracovat bez náhlých výpadků. Další testy stability pak můžete zajistit například pomocí programu Cinebench, který najdete na našem DVD. Pamatujte, že přetaktování provádíte na vlastní riziko.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení