Menu
CHIP Speedtest

Procesory Intel Core s výkonnější grafikou

03.06.2015 11:42 | Pavel Trousil
Procesory Intel Core s výkonnější grafikou

Společnost Intel ohlásila, že rozšířila nabídku procesorů Core 5. generace o nové modely. Jsou mezi nimi i modely s výkonnou grafikou Intel Iris.

computex2015-1-nahled

Nabídka procesorů Intel Core 5. generace se rozšířila o 10 modelů pro osobní počítače i notebooky. Jsou mezi nimi i procesory, které jsou vybaveny rychlou grafikou Intel Iris Pro a procesory pro patici LGA. Nová vlajková loď Core i7–5775-C tak podle Intelu nabízí o 35 procent vyšší mediální výkon a grafický výkon je dokonce více než 2X vyšší oproti procesoru Core i7–4790S předchozí generace, který je vybaven grafikou Intel HD 4600.

Iris Pro je nejvýkonnější klientská procesorová grafika a multimediální engine firmy Intel. Nižší spotřeba procesorů, který činí 65 wattů, umožňuje jejich využití ve výkonných, ale přitom menších a tenčích PC či desktopů typu all-in-one.

Na Computexu, kde byly tyto novinky ohlášeny, představil Intel i novinky z oblasti internetu věcí a rozhraní Thunderbolt 3 s vyšší přenosovou rychlostí a možností vedení elektrické energie. Intel zde představil i produktovou rodinu Intel Xeon E3–1200 v4. Je to vůbec poprvé, co je řada procesorů Xeon vybavena integrovanou grafikou Intel Iris Pro graphics P6300.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení