Menu

Procesory Intel Core s výkonnější grafikou

03.06.2015 11:42 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Procesory Intel Core s výkonnější grafikou

Procesory Intel Core s výkonnější grafikou | foto: CHIP

Společnost Intel ohlásila, že rozšířila nabídku procesorů Core 5. generace o nové modely. Jsou mezi nimi i modely s výkonnou grafikou Intel Iris.

computex2015-1-nahled

Nabídka procesorů Intel Core 5. generace se rozšířila o 10 modelů pro osobní počítače i notebooky. Jsou mezi nimi i procesory, které jsou vybaveny rychlou grafikou Intel Iris Pro a procesory pro patici LGA. Nová vlajková loď Core i7–5775-C tak podle Intelu nabízí o 35 procent vyšší mediální výkon a grafický výkon je dokonce více než 2X vyšší oproti procesoru Core i7–4790S předchozí generace, který je vybaven grafikou Intel HD 4600.

Iris Pro je nejvýkonnější klientská procesorová grafika a multimediální engine firmy Intel. Nižší spotřeba procesorů, který činí 65 wattů, umožňuje jejich využití ve výkonných, ale přitom menších a tenčích PC či desktopů typu all-in-one.

Na Computexu, kde byly tyto novinky ohlášeny, představil Intel i novinky z oblasti internetu věcí a rozhraní Thunderbolt 3 s vyšší přenosovou rychlostí a možností vedení elektrické energie. Intel zde představil i produktovou rodinu Intel Xeon E3–1200 v4. Je to vůbec poprvé, co je řada procesorů Xeon vybavena integrovanou grafikou Intel Iris Pro graphics P6300.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    AMD v univerzálnosti, natož v integrované grafice, nedožene asi ještě hodně dlouho.
    AMD APU zvládne i 4×4k displeje, což jej činí jako vhodný procesor všude, kde nejsou třeba vědecké výpočty

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení