Menu

Profesionální vyčištění základní desky od nečistot

18.12.2016 13:56 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Profesionální vyčištění základní desky od nečistot

Profesionální vyčištění základní desky od nečistot | foto: CHIP

Po čase se v útrobách osobního počítače nashromáždí množství prachu, který nakonec může mít vliv na výkon počítače i jeho životnost. Z toho důvodu je dobré počítač čas od času vyčistit. 

Než se do úklidu pustíte, počítač vypněte a odpojte od něj napájecí kabel. Otevřete kryt a začněte s čištěním. Zvláštní pozornost věnujte hlavní části, tedy základní desce.

Než začnete s čištěním desky, vyjměte z ní baterii. Pak z ní můžete jemný prach odstranit pomocí spreje se stlačeným vzduchem. Dejte ale pozor na ventilátory. Z těch prach také odstraňte, ale zabraňte tomu, aby se přitom otáčely – zadržte je například pomocí šroubováku. Co nepůjde odstranit pomocí spreje, na to použijte antistatický hadřík. V těžko přístupných místech si můžete pomoct bavlněnými tampony. A následující rady platí pro všechny čisticí akce: prach utírejte ne třením, ale pouze přiložením, aby na ostrých částech základní desky (rohy, hrany, pájecí body) nezůstávala žádná vlákna. Ze záhybů a dalších špatně přístupných míst odstraňte nečistoty pomocí párátka. Větší plochy můžete vyčistit pomocí látky nebo vatové tyčinky navlhčené v destilované vodě nebo lihu. Než začnete základní desku znovu používat, počkejte, až se z ní kapalina zcela odpaří.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení