Menu

Profi monitory Samsung

25.09.2017 08:24 | Milan Loucký + Přidat komentář
Profi monitory Samsung

Profi monitory Samsung | foto: CHIP

Monitory Samsung CH89 (34palcový, zakřivená obrazovka), CH80 (27palcový, zakřivená obrazovka) a SH85 (23,8 a 27palcové, plochá obrazovka) mají USB typu C pro připojení a nabízejí také optimalizaci ostrosti a barevnosti podání při rozlišení ultra WQHD (CH89), Full HD (CH80) a WQHD (SH85).

Monitory se honosí také trojbokým bezrámečkovým designem, přičemž u modelů CH89 a CH80 je bezrámečkový efekt dále umocněn zakřivením s poloměrem 1800 mm. Použitím jediného monitoru namísto sestavy více obrazovek i s jejich příslušenstvím šetří navíc tyto kompaktní monitory cenný pracovní prostor a snižují nároky na údržbu.

V České republice je již dostupný monitor LC34H890WJUXEN za 24 490 Kč, LS24H850QFUXEN za 9390 Kč a LS27H850QFUXEN za 12 590 Kč. Řada monitorů CH80 pak bude v České republice dostupná na začátku roku 2018.

Bezproblémové připojení displeje CH89, CH80 a SH85 umožňují profesionálním uživatelům efektivní a rychlý přístup k obsahu, jeho načítání, zobrazování i sdílení. Tyto modely jsou vybaveny vyhrazeným USB rozhraním typu C umožňujícím přenos dat a signálů Display Port (DP) i napájení pomocí jediného kabelu. Kromě odstranění přebytečných kabelů z pracovního prostoru zajišťuje konfigurace s USB rozhraním typu C kompatibilitu s osobními notebooky, tablety a mobilními zařízeními a umožňuje bezproblémovou výměnu obsahu. Uživatelé mohou bez ztráty kvality zobrazovat dokumenty a obrázky z menších osobních displejů na větším monitoru.

Profesionálové mohou navíc prezentaci obsahu upravit pomocí softwaru Easy Setting Box. Intuitivní programové rozhraní poskytuje uživatelům možnosti výběru z knihovny šablon pro rozdělení obrazovky a mnoho možností optimalizace velikosti obrazovky. Uživatelé si také mohou zvolit preferované parametry zobrazení.

Pro pohodlnou týmovou práci a sdílení obrazovky jsou monitory CH80 a SH85 vybaveny technologií DP Out Daisy Chain. Pomocí jediného připojení přes DP mohou uživatelé rozšířit aktuální pracovní plochu o jednotlivé monitory nebo skupiny monitorů, takže odpadá potřeba synchronizace jednotlivých monitorů s PC nebo jiným externím zařízením.

Nejnovější profesionální monitory Samsung jsou určeny k zobrazování dokumentů a obrázků s optimální ostrostí a barevností podání, přičemž dokážou zvýraznit zobrazení drobných obrazových detailů, které by jinak zůstaly skryty. Model CH89 s rozlišením ultra WQHD (3440 x 1440) poskytuje ostrý obraz při takřka 2,5krát vyšší hustotě pixelů než FHD, a nabízí tak širší a barevnější prostor. SH85 se řadí mezi monitory s rozlišením WQHD (2560 x 1440) a přináší detailní obraz s téměř 1,8krát vyšší hustotou pixelů, než jakou mají standardní FHD monitory.

Přizpůsobitelné monitory Samsung CH89, CH80 a SH85 umožňují vytvořit mnohem pohodlnější a ergonomičtější pracovní prostor. Všechny tři monitory jsou vybaveny výškově nastavitelným stojanem s možností natáčení a naklánění, který uživatelům umožňuje umístit monitor do ideální pracovní vzdálenosti a polohy. Tyto modely podporují také funkce Flicker Free a Eye Saver, které odstraňují škodlivé vizuální efekty, které mohou jinak při dlouhodobém používání způsobovat únavu očí.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení