Menu

Profi rychlé paměťovky od Sony

29.11.2017 07:19 | Milan Loucký + Přidat komentář
Profi rychlé paměťovky od Sony

Profi rychlé paměťovky od Sony | foto: CHIP

Sony uvedlo novou řadu vysoce výkonných paměťových karet CFast, které byly vytvořeny tak, aby vyhovovaly potřebám profesionálních fotografů a kameramanů.

Nová karta CFast série G reaguje na stále se zvyšující schopnosti špičkových digitálních zrcadlovek a kamer umožňujících natáčení v kinematografické kvalitě 4K a nabízejících bleskovou rychlost zápisu dosahující až 510MB/s a rychlost čtení až 530MB/s.

Profesionální fotografové vyžadují při sekvenčním snímání ve vyšším rozlišení, např. v RAW, vyšší rychlost. CFast série G se svojí rychlostí zápisu dosahující až 510 MB/s tak předčí schopnosti současných CFast karet. Podporuje vysokorychlostní sériové snímání ve vysokém rozlišení RAW a maximalizuje schopnosti špičkových digitálních zrcadlovek.

Nové CFast karty disponují nejen ultra vysokou rychlostí zápisu, ale podporují také VPG130 , které umožňuje spolehlivé nahrávání v kinematografické kvalitě nebo nahrávání 4K videa s vysokým datovým tokem. Garantuje minimální stálou rychlost zápisu 130 MB/s. Díky tomu je toto nové médium ideální pro nahrávání videí v profesionální kvalitě 4K, jako např. v režimu Cinema RAW light.

Efektivní pracovní proces je pro profesionální fotografy a kameramany, kteří pracují v náročných podmínkách se šibeničními lhůtami, zásadní. S bleskovou rychlostí čtení 530 MB/s zkracuje CFast karta série G zásadně čas potřebný pro přenos souborů v RAWu, dlouhých videozáběrů ve 4K a snímků ve vysokém rozlišení do počítače.

Nové CFast karty prošly různými testy volného pádu, vibrací, nárazu a pevnosti. Díky tomu se dokonale hodí pro použití v nejrůznějších situacích. Spolehlivě fungují ve velkém rozsahu teplot a jsou vysoce odolné vůči statické elektřině. Díky pevnému obalu a softwaru Sony File Rescue , který k nim patří a pomáhá obnovit omylem smazané fotografie jako snímky v RAW a videa, mohou profesionálové fotografovat a natáčet s důvěrou i v těch nejdrsnějších podmínkách. 

Nová paměťová karta 2.0 CFast G Series bude dostupná v 1. čtvrtletí roku 2018 s kapacitou 32 GB (CAT-G32), 64 GB (CAT-G64) a 128 GB (CAT-G128).

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení