Menu

Projděte si na internetu 151 muzeí

07.04.2012 16:21 | Redakce Chip + Přidat komentář
Projděte si na internetu 151 muzeí

Projděte si na internetu 151 muzeí | foto: CHIP

Google představil svůj projekt Art Project zhruba před rokem. Nyní už je v něm zapojeno celkem 151 muzeí ze 40 zemí, které si můžete prohlédnout, podobně jako ulice ve Street View. V seznamu najdete i muzea z České republiky.

Stránky Art Project naleznete na webu googleartproject.com. Máte na nich možnost podívat se virtuálně na 151 muzeí – některými se můžete doslova projít (Muzeum View), u jiných je možné si prohlížet vystavovaná umělecká díla. S počtem muzeí se samozřejmě rozšířil i počet zpřístupněných uměleckých děl. Nyní je jich na stránkách Art Projekctu přes 30 tisíc. Vyhledávat můžete podle autorů, typu díla nebo data. Kromě rozšíření záběru došlo i k vylepšení – Google nabízí i 46 děl v rozlišení nad 1 Gpx. Z Českých muzeí si můžete prohlédnout díla z Národní galerie a z muzea Kampa.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení