Menu

Projektory Benq pro školy se prachu neleknou

21.09.2017 17:34 | Milan Loucký + Přidat komentář
Projektory Benq pro školy se prachu neleknou

Projektory Benq pro školy se prachu neleknou | foto: CHIP

Na trh přichází nová série projektorů Benq MW826ST, MX825ST, MW809ST a MX808ST pro vzdělávací segment. Jsou osazeny nejnovějšími technologiemi včetně prachově uzavřeného designu.

Všudypřítomný prach je hlavním zdrojem poškozování a výkonnostní degradace projektorů včetně snižování jejich životnosti. Proto BenQ integrovalo do projektorů ochranu proti prachu odpovídající hodnocení IP5X nebo lepší. Technologie BenQ Dust Guard využívá uzavřený optický systém, pokročilé senzory na barevném kolečku a vysoce kvalitní provedení prachových filtrů, aby zabránilo průniku částic až do velikosti PM2,5 (2,5 mikrometru). Díky tomu prodlužuje životnost bez rozkladu barev v prašných místnostech.

Projektory prochází několika přísnými testy v prostředí s vysokou koncentrací jemného prachu a sazí. BenQ Dust Guard využívá tři stupně ochrany:

•             Uzavřený optický systém plně chrání DLP čip, barevná kolečka a veškeré komponenty optiky, aby se zabránilo poruše, viditelným skvrnám na obrazu a rozkladu barev. Tím významně redukuje náklady na servis.

•             Antiprachové senzory zabraňují akumulaci prachu na barevných kolečkách a prodlužují tak optimální výkon bez blikání, eliminují projekci abnormálních barev nebo vypnutí kvůli prachu. Tzv. „Hall senzor“ dostupný na vybraných modelech je až 7krát účinnější a odolnější než tradiční senzory.

•             Pokročilé prachové filtry pohlcují až 90 % částic PM10 (10 mikrometrů), mezi které řadíme například prach nebo pyl. Určité modely s technologií Dust Guard jdou ještě dál a díky dvěma filtrům blokují zbytky křídy a dalších částic velikosti PM2,5 bez omezení proudění vzduchu.

Snadným zapojením BenQ PointWrite technologie se z každého podkladu stane interaktivní tabule s možností ovládání několika prsty a zobrazení několika různých ploch. Projektory podporují bezdrátový přenos obsahu přes QCast nebo kabelově pomocí MHL.

Nové projektory BenQ plně podporují síťové ovládací systémy Crestron, AMX, PJ Link a Extron a poskytují centralizovanou správu projekce na více displejích skrze BenQ Multiple Display Administrator. Samozřejmostí je pohodlné a rychlé nastavení projekční plochy.

BenQ MW826ST je k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 24 990 Kč s DPH v České republice a 953,9 euro s DPH na Slovensku. BenQ MX825ST za 22 990 Kč a 876,9 euro a BenQ MW809ST za 21 990 Kč a 839,9 euro. BenQ MX808ST pak za 19 990 Kč a 726,9 euro.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení