Menu
CHIP Speedtest

Prosíme předělat, Microsofte: perfektní task manažer by měl vypadat takto

06.01.2020 07:55 | Jiří Palyza
Prosíme předělat, Microsofte: perfektní task manažer by měl vypadat takto

Správce úloh ve Windows se v průběhu let neustále zlepšoval. Stále to ale není nástroj, který by uživatelé chtěli a vyhovoval by jejich požadavkům.

Výkonného správce úloh lze získat stažením nástroje Task Manager DeLuxe od malého vývojového studia MiTeC. Od verze Windows XP je Task Manager/Správce úloh nedílnou součástí operačního systému. A od té doby je také neustále vyvíjen a vylepšován. Mnoho uživatelů si ale přeje, aby měl nástroj ještě další funkce a bylo možné jej lépe ovládat.

Projekt MiTeC Task Manager DeLuxe od Michala Mutla ukazuje, jak by takový správce úloh mohl vypadat. Software byl nyní vydán ve zcela nové verzi 3.

MiTeC Task Manager DeLuxe: jaké funkce nám může nabídnout

taskmanager1

Analýza výkonu umožňuje také podrobný pohled na jádra procesorů.

Podobně jako Správce úloh zabudovaný ve Windows může i MiTeC Task Manager zobrazovat spuštěné procesy, nainstalované služby a ovladače. Běžící procesy ale zobrazuje přehledněji než originál. Na první pohled lze vidět možné závislosti a vazby. Není tedy potřebné ukončovat několik jednotlivých procesů, stačí ukončit jeden hlavní. Proces označíte levým tlačítkem myši a poté klepnete pravým tlačítkem. Pokud nyní vyberete možnost "Ukončit", budete informováni, že existují i další podřízené procesy, které budou také ukončeny.

Task Manager DeLuxe samozřejmě ale přináší i některé nové funkce. Pokud například kliknete na symbol šipky dolů vedle ikony počítače v levém horním rohu programu, můžete mimo jiné vybrat možnost prohledání a poté přehledného zobrazení všech otevřených i uzavřených souborů.

Kromě toho lze v pravém horním rohu zobrazit zatížení systému a procesy, které v danou chvíli spotřebovávají nejvíce systémových zdrojů.

taskmanager-logo
MiTeC Task Manager DeLuxe 3.0.0
Bezplatný „MiTeC Task Manager DeLuxe“ je komplexní náhradou Správce úloh ve Windows.

 

Geniální nástroj s mnoha užitečnými funkcemi

S nástrojem MiTeC Task Manager DeLuxe získáte mnohem podrobnější přístup k různým funkcím Windows, ke kterým byste se jinak nedostali. K nim patří měření výkonu, které lze dále rozdělit mezi jinými podle rychlosti jádra nebo využití CPU vlákna. Pomocí nabídky "Network | Connection" lze také zobrazit síťová připojení všech spuštěných programů a cíleně zvolit jejich náhled.

Pokud chcete, můžete ve Windows zabudovaný Správce úloh trvale nahradit Task Managerem DeLuxe. Jediné co musíte udělat je kliknout na symbol šipky dolů vpravo vedle ikony počítače, viditelné v levém horním rohu, a poté vybrat ze zobrazené nabídky položku "Nahradit správce úloh". Jakmile tuto možnost zaškrtnete, Správce úloh ve Windows bude nahrazen nástrojem MiTeC.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení