Menu

Průhledný 46“ LCD panel

27.01.2012 10:02 | Redakce Chip + Přidat komentář
Průhledný 46“ LCD panel

Průhledný 46“ LCD panel | foto: CHIP

Společnost Samsung oznámila svou expanzi na trh průhledných displejů s novým transparentním 46palcovým LCD panelem. Za tuto technologii získal Samsung ocenění za inovaci na veletrhu CES 2012 v Las Vegas.

Nový 46“ panel má kontrastní poměr 4500:1, HD rozlišení (1366 x 768) a 70ti procentní barevný gamut (rozsah barev, který je technologie schopna zobrazit). Transparentní LCD panel Samsung se vyrábí v mnoha variantách a je využitelný v maloobchodních řetězcích např. pro vitríny, dveře reklamních mrazniček, nebo jako platformy na dveře ve stanicích metra. Bude použit i v dalších aplikacích včetně elektronických reklamních tabulí, informačních okének, lékařského vybavení, elektronických značek a v mobilních zařízeních.
Podle průzkumu trhu společnosti Display Bank očekává trh průhledných displejů růst z 0,9 miliardy dolarů v roce 2015 na 87 miliard v roce 2025. Samsung doposud vyráběl 22“ transparentní displej.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení