Menu

První 84palcová 3D TV s Ultra Definition rozlišením

24.08.2012 14:35 | Redakce Chip + Přidat komentář
První 84palcová 3D TV s Ultra Definition rozlišením

První 84palcová 3D TV s Ultra Definition rozlišením | foto: CHIP

Světovou premiéru na korejském trhu měla 84palcová Ultra Definition (UD) 3D televize vyráběná společností LG. Televizor má čtyřikrát vyšší rozlišení, než televize s Full HD rozlišením.

4K (nebo také Ultra Definition) je nový standard pro rozlišení obrazu u digitálních TV a v počítačové grafice. Název je odvozen z horizontálního rozlišení, které je přibližně 4000 pixelů. Nová 84palcová (213 cm) UD 3D televize se tedy může pochlubit obrazem s 8 miliony pixely (3840 x 2160), což je čtyřikrát vyšší rozlišení než u stávajících Full HD TV panelů.

Dosáhnout tak obrovského rozlišení umožňuje výkonný obrazový procesor LG Triple XD Engine. Prohlížet externí obsah například z pevných disků, mobilních zařízení nebo webových stránek v perfektní kvalitě pak umožní funkce Resolution Upscaler Plus (zlepšovač rozlišení).

Společnost LG vybavila novou televizi technologií LG CINEMA 3D. Například funkce 3D Depth Control umožňuje nastavit virtuální vzdálenost mezi zobrazovanými objekty tak, aby byl 3D obraz co nejreálnější. Funkce 3D Sound Zooming zase analyzuje pohyb a vzdálenost objektů na obrazovce a přizpůsobuje tomu intenzitu jimi tvořeného zvuku.

Nové ovládání Magic Remote Control umožňuje ovládat televizi intuitivně. Uživatelé mohou využít systém Smart TV, který obsahuje celosvětově přibližně 1 400 aplikací. Díky systému Smart Share Plus lze v televizi prohlížet soubory přes přenosné zařízení jako notebook, mobilní telefony, tablety nebo flash disky. Televize zvládá konverzi obsahu z 2D do 3D a nabízí i funkci Dual Play. Hráči mohou sedět vedle sebe, sledovat stejnou obrazovku, a přitom díky brýlím pozorovat jiný obraz.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení