Menu

První OLED televize se zakřivenou obrazovkou

10.01.2013 23:40 | Redakce Chip + Přidat komentář
První OLED televize se zakřivenou obrazovkou

První OLED televize se zakřivenou obrazovkou | foto: CHIP

Díky využití technologie OLED se firmě LG Electronics podařilo vyrobit televizor se zakřivenou obrazovkou. Představila ho na právě probíhající výstavě CES 2013 v Las Vegas. Zaujme hlavně patentovanou WRGB technologií, tenkostí, zakřiveným designem a živými barvami.

Model EA9800 s 55palcovou OLED obrazovkou má zajímavý ergonomický design a podporuje technologii LG CINEMA 3D. S mírným vnitřním zakřivením je celý povrch obrazovky ve stejné vzdálenosti od očí diváka, čímž dochází k odstranění problému s vizuálním zkreslením a ztrát detailů na krajích obrazovky. Datum uvedení na trh ani cenu televizoru firma zatím neoznámila.

Technologie WRGB spočívá v tom, že ke třem základním barvám se přidává ještě bílý sub-pixel, díky čemuž je dosahováno skvělé barevné škály a přesných barev. Podle LG to zajišťuje zobrazení jemnějších odstínů a tónů a barevné podání je více realistické a pro oči komfortnější.

Jelikož OLED televizory nepotřebují žádné podsvícení, mohla se výrazně snížit jejich hmotnost a mohly zeštíhlet. Rámeček obrazovky je navíc v podstatě neviditelný. Součástí balení bude i držák, umožňující zavěsit televizor pouze 2,5 centimetru od stěny.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení