Menu

První RGB DDR4 modul na světě s hybridním kapalinově vzduchovým chlazením

26.04.2018 10:39 | Milan Loucký + Přidat komentář
První RGB DDR4 modul na světě s hybridním kapalinově vzduchovým chlazením

První RGB DDR4 modul na světě s hybridním kapalinově vzduchovým chlazením | foto: CHIP

Adata Technology uvádí XPG SPECTRIX D80 – první RGB DDR4 paměti s hybridním kapalinově vzduchovým chlazením na světě a s RGB podsvícením.

Modul D80 spojuje kapalinový chladič s hliníkovým chladičem a tepelně vodivými materiály na desce plošných spojů. Díky tomu nabízí SPECTRIX D80 dokonalé chlazení a špičkový výkon.

Na horní straně paměti SPECTRIX D80 je chladič, který využívá k efektivnímu rozptýlení tepla nevodivou kapalinu s nízkým bodem varu. Pomáhá si i hliníkovým chladičem a tepelně vodivými materiály na desce plošných spojů. Díky programovatelnému RGB podsvícení není kapalinový chladič jen vysoce funkční součástí paměťového modulu, ale barevně osvětlená kapalina skutečně dokáže uchvátit oko. Uživatelé mohou upravit světelné efekty tím, že nastaví vzor blikání, rychlost, intenzitu a další parametry. Nastavení efektů je intuitivní díky aplikaci RGB Sync. Modul také podporuje existující RGB programy od všech významných výrobců základních desek.

SPECTRIX D80 byl navržen pro zapálené hráče, lidi, co si staví počítače sami, a příznivce přetaktování. Proto nabízí široký rozsah frekvencí od 2666 MHz až do 5000 MHz s podporou platforem Intel X299 2666 MHz a AMD AM4/Ryzen. Podpora profilů Intel XMP (Extreme Memory Profile) 2.0 umožňuje rychlé přetaktování bez potřeby měnit jakákoliv nastavení v BIOSu. Stabilita je zajištěna mimo jiné pečlivým výběrem těch nejkvalitnějších čipů, které procházejí přísným testováním. Desetivrstvá deska plošných spojů zase dokáže vést signály kvalitněji a stabilněji i v situacích, kdy operační systém pracuje pod velkou zátěží.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení