Menu

První tablet s čtyřjádrovým procesorem Tegra

24.10.2011 12:54 | Redakce Chip + Přidat komentář
První tablet s čtyřjádrovým procesorem Tegra

První tablet s čtyřjádrovým procesorem Tegra | foto: CHIP

Jonney Shih, předseda společnosti ASUS, představil na konferenci AsiaD: All Things Digital v Hongkongu novou generaci tabletu Eee Pad Transformer s označením Prime. Vybaven je čtyřjádrovým procesorem NVIDIA Tegra nové generace.

Během rozhovoru s novinářem se Shih na konferenci dotkl různých témat, včetně současného stavu počítačového průmyslu, trendu cloud computingu nebo současné pozice tabletů a notebooků na trhu. Při rozhovoru prezentoval ultrabook ZENBOOK, jenž byl představen před necelými dvěma týdny v New Yorku, a na závěr ukázal účastníkům konference nový tablet Eee Pad Transformer Prime – první tablet vybavený čtyřjádrovým procesorem NVIDIA Tegra nové generace, který je určený pro mobilní zařízení. Transformer Prime kráčí ve stopách svého předchůdce Eee Pad Transformer a nabízí spojení notebooku a tabletu v jediném zařízení.
Zásluhou nového procesoru bude mít Transformer Prime vyšší výkon při nižší spotřebě energie než původní Transformer. Novinka zaujme rovněž tenčím provedením než v první generaci a také hliníkovým povrchem s kruhovým vzorem. Zeštíhlení se též dočkala mobilní dokovací stanice, která nabízí uživatelům klávesnici, touchpad a možnosti připojení různých zařízení. Oficiální představení tabletu Eee Pad Transformer Prime se bude konat 9. listopadu 2011.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení