Menu

PS4 Concrete Genie: street art trochu jinak

08.10.2019 16:02 | Pavel Trousil + Přidat komentář
PS4 Concrete Genie: street art trochu jinak

PS4 Concrete Genie: street art trochu jinak | foto: CHIP

Nová a hodně barevná hra pro Sony PlayStation 4 zaujme především mladší hráče, kteří v průběhu této hry pestrými malbami vyženou z města temnotu. Grafické zpracování je velice povedené, kreslení pomocí ovladače občas náročné.

1-nahled

Zbavte město temnoty pomocí kouzelného štětce. Studio PixelOpus, interní vývojář pro Sony, nyní přichází se slibovanou akční adventurou pro PlayStation 4 s názvem Concrete Genie, neboli „betonový džin“. A jak už tento název napovídá, celým příběhem vás budou doprovázet barevní 2D džinové pohybující se po zdech, s jejichž pomocí se vám podaří celé město opět rozzářit.

2-nahled

Přímořské město Denska kdysi bývalo plné života, to se ale změnilo po tragické nehodě tankeru, který svým obsahem celé město zahalil do černofialové hmoty zvané temnota. Hlavní hrdina Ash je teenager, který většinu času tráví kreslením do svého skicáku. Jednoho dne k němu přijde parta mladých výtržníků a po následné potyčce jeden z nich všechny jeho skici roztrhá a rozhází. Aby toho ovšem nebylo málo, rozhodnou se ho nacpat do staré tramvaje, která se rozjede a doveze ho až k opuštěnému starému majáku.  Zde se mu poprvé zjeví džin jménem Luna, který ho zavede ke kouzelnému štětci. Tento štětec mu umožní vytvářet magické kresby na zdech a také tvorby vlastních džinů. V tento okamžik se papíry změní ve zdi a místo skicáku je vám k dispozici celé potemnělé město.

 

3-nahled

Kreslení

Nyní přichází na řadu kreslení a to pomocí pohybu ovladače Dualshock, což jde ze začátku dost kostrbatě.  Pomocí stětců, které máte v nabídce, lze tahem kurzoru vytvořit malbu. Pokud malbu vytvoříte v blízkosti světel, postupně se vám je podaří rozsvítit, což se projeví jako zásadní čin k překonání temnoty. Pomocí světel a džinů, které je možné vytvářet na označených místech, postupně vyháníte temnotu a obsazujete svá území. Pokud ovšem potkáte temný sliz pokrývající zdi, obyčejné kresby vám nepomohou. Bude nutné některého z džinů rozveselit pomocí komplikovanějších kreseb, k čemuž vám pomůže takzvaný super paint, díky kterému dokážete přetřít i takto kontaminovaná území.  

 4-nahled

Doplňujte skici a objevujte nové zóny

Rychle také přijdete na to, že při chůzi po městě občas narazíte na své stránky vytrhané ze skicáku. Jejich sbíráním doplňujete potřebné kresby, kterými rozveselujete své džiny, nebo jim dokreslujete uši, ocásky a podobně. Tímto postupem se dostáváte stále dál a obsazujete nové zóny, dokud se vám nepodaří vyčistit celé město. Po většinu času vás ovšem pronásleduje dětský gang. Občas je proto nutné ho odlákat, nebo bezpečně přeskákat po střechách a zbavit se ho.

 5-nahled

Mapa a diář

Díky mapě je možné filtrovat různá světla, džiny a chybějící skici v okolí. Nestane se tak, že byste příliš dlouho zbytečně bloudili po okolí při potřebě něco z toho ve městě najít. Na mapě je také možné zkontrolovat, jaké území jste již stačili zbavit temné hmoty. Během celé hry se také všechny důležité okamžiky zaznamenávají do vašeho diáře, který si můžete otevřít.

 6-nahled

Zpracování hry

Vzhledem k povaze hry je zde možná příliš málo logických úkolů. Zápletky v průběhu hry by také mohly být propracovanější. To ale nic nemění na tom, že je celá hra velmi pěkně graficky zpracovaná, pokud vás tedy příliš nevtáhne děj, určitě vaše oči uchvátí magický svět džinů a kouzelných maleb. Bohužel kreslení pomocí Dualshocku chce pěknou dávku trpělivosti a pokud chcete postupovat precizně, většinu maleb budete kreslit na několik pokusů. Postupem času se tak může celý proces zdát poněkud repetitivní a zaujmout může spíše menší hráče s dětskou fantazií a smyslem pro jednoduchost, nebo někoho, koho oslní estetické zpracování a ocení oddychový a nenáročný průběh hry. Concrete Genie je důkazem, že i zábavná akční hra se může obejít bez násilí. Mladší hráči ocení i lokalizaci do českého jazyka, včetně dabingu. Cena je přijatelná.

 

Concrete Genie

  • Platforma: Sony PlayStation 4
  • Žánr: akční adventura
  • Studio: Pixelopus (Sony Interactive Entertainment)
  • Cena: cca 630 Kč
  • Hodnocení Chipu: výborný (1,6)

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení