Menu

QNAP NASbook: první M.2 SSD NAS s hardwarovým síťovým switchem

25.04.2016 22:17 | Radek Kubeš + Přidat komentář
QNAP NASbook: první M.2 SSD NAS s hardwarovým síťovým switchem

QNAP NASbook: první M.2 SSD NAS s hardwarovým síťovým switchem | foto: CHIP

NASbook TBS-453A k ukládání dat využívá M.2 SSD a umí fungovat také jako fyzický síťový switch a sdílet přístup k síti s více uživateli

Díky své kompaktní téměř neslyšné konstrukci, duálnímu výstupnímu rozhraní HDMI s podporou až 4K rozlišení se TBS-453A NASbook vejde kamkoli a může tak posílit produktivitu a konektivitu malých kanceláří. TBS-453A je založen na čtyřjádrovém procesoru 14nm Intel Celeron N3150 s frekvencí 1,6 GHz (kterou lze automaticky navyšovat až na 2,08 GHz pro zpracování úloh náročných na procesorové cykly) a na dvoukanálové 4GB/8GB DDR3L RAM. TBS-453A je vybaven dvěma porty sítě Gigabit Ethernet a třemi porty switche Gigabit, takže podporuje přepínání sítí a privátní síťové režimy. Tyto režimy uživatelům umožňují snadno vybudovat flexibilní síťové prostředí k vylepšení spolupráce pracovních skupin umožněním přístupu připojených zařízení k souborům uloženým na TBS-453A nebo ke sdílení připojení k internetu. Podává datovou propustnost až 112 MB/s na jeden port LAN, a přitom je vysoce energeticky efektivní a podporuje hardwarově akcelerované šifrování AES-NI, čímž se přenosová rychlost dat šifrovaných 256bitovým šifrováním AES dostává až na hodnotu 109 MB/s na jeden port LAN.

TBS-453A je dodáván s kompaktním střídavým adaptérem a podporuje široký rozsah vstupních napětí 10V~20V DC pro kompatibilitu s různými zdroji napájení. Paměti RAM a disky SSD jsou snadno přístupné při instalaci a výměně. Úložiště TBS-453A lze rozšířit připojením 8pozicové rozšiřující jednotky UX-800P nebo 5pozicové rozšiřující jednotky UX-500P.

TBS-453A má také vybavení určené pro bohaté multimediální aplikace. Uživatelé ji mohou připojit k TV nebo A/V přijímači a využívat multimediální obsah ve 4K rozlišení. Díky jeho dvěma mikrofonním konektorům průměru 3,5 mm, portu zvukového výstupu Line-out, integrovanému reproduktoru a aplikaci OceanKTV lze TBS-453A přeměnit na cenově dostupný karaoke přístroj nebo jej využívat s různými audio aplikacemi.

TBS-453A je dodávána s různými aplikacemi k naplnění potřeb podniků a k vylepšení produktivity. Po připojení klávesnice, myši a displeje HDMI umožňuje Linux Station využívat NAS jako pracovní stanici se systémem Linux na podporu vývoje software s otevřeným zdrojovým kódem a k tomu, aby uživatelé mohli provozovat aplikace pro Linux. Program Qsirch se svým nástrojem pro fulltextové vyhledávání téměř v reálném čase umožní uživatelům úžasně rychle vyhledávat data na NAS. QTS Storage Manager poskytuje webový snímkovací nástroj pro efektivní obnovení dat, který umožňuje až 1024 snímků pro svazky a LUN na NAS. TBS-453A dále nabízí hybridní přístup k virtualizačním aplikacím. Virtualization Station uživatelům umožňuje provozovat na NAS více virtuálních počítačů založených na systémech Windows, Linux, UNIX a Android s podporou monitoru HDMI a USB klávesnice / myši (prostřednictvím technologie QvPC) a Container Station integruje virtualizační technologie LXC a Docker.

Klí č ové specifikace TBS-453A:

  • TBS-453A-4G: dodáván bez M.2 SSD
  • TBS-453A-8G: dodáván bez M.2 SSD

Čtyřjádrový procesor Intel Celeron N3150 s frekvencí 1,6 GHz (s navyšováním až na 2,08 GHz), dvoukanálové paměti 4GB/8GB DDR3L-1600 SODIMM RAM (max. 8GB); 4 M.2 2280/2260/2242 SATA 6Gb/s SSD; 2 porty Gigabit RJ45 Ethernet + 3 přepínací porty Gigabit RJ45 Ethernet; 2 porty HDMI kompatibilní se 4K; 4 porty USB 3.0, 1 port USB 2.0; 2 mikrofonní konektory 3,5mm (pouze pro dynamické mikrofony); 1 zvukový výstupní konektor (Line Out) a 1 integrovaný reproduktor; 1 čtečka karet SD

Dostupnost

Nový 4pozicový M.2 SSD NASbook TBS-453A bude dostupný v prodeji v nejbližších dnech.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení