Menu

Referenční 4K monitor pro filmovou produkci

03.12.2013 10:22 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Referenční 4K monitor pro filmovou produkci

Referenční 4K monitor pro filmovou produkci | foto: CHIP

Canon představuje svůj první třicetipalcový referenční monitor určený pro filmovou produkci. Novinka s označením DP-V3010 podporuje postupy colour grading a přehrávání videí ve vysokém rozlišení 4K. Monitor spolu s filmovou řadou Canon Cinema EOS system přináší komplexní řešení, které pokrývá celý proces tvorby 4K digitálního filmu.

dp-v3010-display-w-controller-frt-nahled Canon navrhoval technickou specifikaci nového monitoru s cílem vyvinout zařízení, které umožní kvalitní zobrazení filmového obsahu. Monitor DP-V3010 je produktem pro použití u scénářů, pro které jsou celková kvalita obrazu a jeho konzistence nesmírně důležité vlastnosti. Příkladem může být tzv. colour grading – proces, během kterého jsou barevné složky filmu posouvány do vybraného barevného tónu. Díky nativní podpoře rozlišení 4K a různým možnostem práce s barvami je monitor DP-V3010 vhodný jak pro využití v natáčecím studiu, tak i ve venkovních lokalitách. Monitor lze využít i během dalšího zpracování digitálního obrazu, tedy například při tvorbě speciálních efektů pomocí počítačové úpravy obrazu (CGI), počítačem podporovaném projektování nebo při tvorbě 3D animací.

Monitor DP-V3010 se vedle podpory rozlišení 4K podle výrobce vyznačuje také skvělým podáním barev. Jeho základem je obrazový procesor navržený a vyráběný společnosti Canon. Na kvalitním podání barev se vedle tohoto procesoru podílí i RGB LED podsvícení a panel s technologií IPS LCD. Novinka podporuje jak nejpoužívanější barevný prostor ve filmovém průmyslu, DCI-P3 , tak i nejrozšířenější specifikace barevného gamutu různých vysílacích norem (ITU-R BT.709, EBU a SMPTE-C). Nechybí ani podpora barevného prostoru Adobe RGB. Třicetipalcový monitor lze ve střižnách a studiích umístit na pracovní stůl i připevnit na stěnu.

Panel IPS LCD podporuje rozlišení 4 096×2 560 pixelů a monitor tak umožňuje zobrazení nativního DCI 4K rozlišení, tedy 4 096×2 160 pixelů, a to bez přepočítávání 4K obrazu. Nový DP-V3010 lze díky poměru stran 16:10 využít i pro editaci pomocí počítače, například pro tvorbu statických snímků ve vysokém rozlišení nebo tvorbu vizuálních efektů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení