Tipy pro iPhone: stahování fotografií a videí do PC s Windows 10 a práce s videi v Brave
Ve Windows 10 můžete snadno přistupovat k fotografiím a videím uloženým v Apple iPhonu.…
Rekord v tisku 3D tiskáren překonán | foto: CHIP
Společnosti Prusa Research se podařilo hravě překonat světový rekord v počtu souběžně tisknoucích 3D tiskáren. Tisk totiž při pokusu o zápis do Guinnessovy knihy rekordů dokončilo 1096 tiskáren. Předchozí rekord byl 159.
V Prusa Research se rozhodli, že se jako jeden z největších výrobců domácích 3D tiskáren na světě (prodali už přes 130 000 3D tiskáren) pokusí překonat světový rekord v počtu souběžně tisknoucích 3D tiskáren. A povedlo se.
Předchozí rekord podle Guinness World Records činil 159 3D tiskáren a pochází z roku 2014. Při pokusu v Prusa Research se najednou rozběhlo hned 1100 3D tiskáren Original Prusa. Cíl byl jasný - minimálně 1000 souběžně tisknoucích strojů. A ten se podařilo překonat celkem hravě. Tisk totiž dokončilo hned 1096 tiskáren. Ty se musely během pěti minut uvést do provozu a pak současně tisknout 3D objekt hexagon.
Akce proběhla v pátek 16. srpna od 11 hodin v sídle Prusa Research - Partyzánská 188/7A, Praha, Holešovice.
Společnost Prusa Research českého podnikatele a investora Josefa Průši začínala v podstatě „v garáži“. „Začínal jsem jen se svým bratrem Michalem bastlením 3D tiskáren v malém sklepě, nikdy jsme neměli žádného investora a dodnes dodáváme všechny tiskárny zákazníkům napřímo, bez distributorů.“, řekl CEO Prusa Research Josef Průša. Tiskárny Josefa jsou open-source, což znamená, že veškerá jejich dokumentace je k dispozici volně a zdarma na internetu a na jejich vývoji se tak podílí i komunita tiskařů z celého světa. 80 % tiskáren prodá Průša ve formě stavebnic, které si zákazníci sestaví až doma.
Obrat firmy rostl z 3,5 milionu Kč v roce 2014, 24,3 milionů Kč v roce 2015, 241 milionů Kč v roce 2016 a 589,5 milionů Kč v roce 2017 až na 1136 milionů Kč v roce 2018. Prusa Research tak roste rychleji než celosvětový trh se stolními 3D tiskárnami. Ten v roce 2018 zaznamenal meziroční nárůst o 11,7 % na celkových 744,9 milionu USD.
Wohlers Report 2019 uvádí, že se stolní 3D tiskárny používají nejčastěji k tisku funkčních prototypů (21,8 %) a kosmetických modelů (17,8 %) a ve vzdělávání (17,2 %). Velké využití mají i při výrobě součástek konečné spotřeby (12,2 %), odlévacích forem (10,5 %) a náhradních dílů (13,1 %).
Mezi stolní 3D tiskárny patří nejen tiskárny založené na technologii FFF (tisknou pomocí tavení plastové struny, tzv. filamentu), mezi které patří i tiskárna Original Prusa i3 MK3S, ale i tiskárny s technologií SLA (tisknou z fotocitlivé pryskyřice). Do této oblasti vstoupila Prusa Research loni oznámením modelu Original Prusa SL1, jehož první kusy odešly zákazníkům v březnu 2019. Další růst si pak firma slibuje i od vlastní výroby filamentů.
Ve Windows 10 můžete snadno přistupovat k fotografiím a videím uloženým v Apple iPhonu.…
Při každodenní rutinní práci na PC, ať už jde o desktop nebo notebook, ušetří čas používání…
Zkoušeli jste někdy extrahovat text ze souboru PDF? Obvykle to moc dobře nefunguje. Výrobce…
Požár může vzniknout rychle. Může k němu dojít při opékání nebo grilování, od ohně v krbu…
EU chce od roku 2035 bez výjimky zakázat registraci nových automobilů se spalovacími motory.…
Streamovací VOD služba HBO Max je v Česku teprve dva měsíce. Začala pozvolna se zajímavou…
Správná zařízení mohou proměnit každou domácnost ve smart home. Nestojí to ani žádné horentní…
Výrobce oblíbených produktů, Apple, už není nejhodnotnější společností na světě. Vzhledem ke…