Menu

Revoluční router s ochranou domácích zařízení včetně IoT

01.02.2018 10:11 | Milan Loucký + Přidat komentář
Revoluční router s ochranou domácích zařízení včetně IoT

Revoluční router s ochranou domácích zařízení včetně IoT | foto: CHIP

Na nedávno proběhlém veletrhu CES 2018 v Las Vegas prezentoval D-Link své revoluční řešení Wi-Fi routeru AC2600 Powered by McAfee a Intel Connected Home Technology, který kombinuje vysoký výkon sítě, okamžitou ochranu a snadné nastavení.

Router D-Link AC2600 Wi-Fi je dodáván s technologií McAfee (DIR-2680), která automaticky zvyšuje zabezpečení zařízení v domácí síti a přináší vizi naléhavé potřeby řešení online bezpečnosti. Komplexní řešení zahrnuje vysokovýkonný směrovač D-Link se dvěma pásmy 802.11ac s technologií MU-MIMO, která zvyšuje síťovou kapacitu a efektivitu pro uživatele. McAfee Secure Home Platform slouží k ochraně všech připojených zařízení k síti. Intel Home Wi -Fi Chipset řady WAV500 zabezpečují robustní Wi-Fi připojení k řadě připojených zařízení současně a provozují řadu širokopásmových aplikací.

Společnosti D-Link, McAfee a Intel předvedly router navržený tak, aby všechny zařízení v chytré domácnosti byly bezpečnější. Jde o konzole, IP kamery, inteligentní dveřní zámky a další zařízení.

Do roku 2020 totiž analytická společnost Gartner odhaduje, že dojde k 20 miliardám napadení škodlivým kódem a jejich počet se v příštích deseti letech dramaticky zvýší. Gartner upozorňuje i na novou řadu bezpečnostních problémů, protože zařízení Internetu věcí (IoT) jsou vystavena útokům stejně jako jakákoli jiná připojená zařízení typu počítač či chytrý telefon.

Nový bezdrátový směrovač D-Link AC2600, který je ovládán systémem McAfee, ihned automaticky zabezpečí všechna připojená zařízení v domácích sítích, včetně zařízení IoT, a poskytuje další vrstvu ochrany před potenciálními hackery.

Na trhu se toto zařízení, které bylo prezentováno na CES 2018 na stánku Intelu, mělo objevit do konce druhého čtvrtletí tohoto roku.

„Jsme v čele prevence a boje proti počítačové kriminalitě, protože spotřebitelé se potřebují cítit bezpečně a být chráněni. To proto, že kybernetické hrozby a jejich síla nadále rostou,“ uvedl John Giamatteo, výkonný viceprezident skupiny spotřebitelů McAfee. „Naše partnerství s firmou D-Link pomáhá spotřebitelům těžit ze zvýšené konektivity a zajistit jim klid, protože mají jistotu, že jejich připojená zařízení jsou chráněna.“

McAfee Global Threat Intelligence je založeno na přizpůsobivém strojovém učení, které chrání detekcí a úpravou škodlivého malwaru a útoků, což umožní bezpečnější prohlížení internetu uživateli. Systém je určen pro rodiny a majitele domácností požadujících dokonalou domácí síť bez obětování soukromí a bezpečnosti. D-Link DIR-2680 udržuje připojená zařízení bezpečnější před nežádoucími útoky a krádežemi dat a identit. Komplexní funkce rodičovské kontroly poskytují ochranu dětí v domácnosti. Přístroj DIR-2680 lze snadno nastavit pomocí aplikace D-Link Wi-Fi a lze jej spravovat odkudkoli pomocí aplikace McAfee Secure Home Platform.

„Vzhledem k nárůstu počtu připojených zařízení v domácnostech jsou spotřebitelé stále více znepokojeni hrozbami online bezpečnosti. Společnost D-Link se spojila se společnostmi McAfee a Intel, aby řešila tyto obavy silným a snadno ovladatelným řešením typu ‚vše v jednom ‘,“ řekla Annie Weiová, prezidentka a CEO společnosti D-Link. „Náš nový bezdrátový směrovač AC2600 vyvinutý ve spolupráci se společností McAfee spotřebitelům pomáhá chránit jejich domovy a děti před rostoucími online hrozbami.“

„Jelikož spotřebitelé používají stále více zařízení a s tím souvisejících činností do svých domovů, očekávají spolehlivé a bezpečné připojení,“ konstatoval Dan Artusi, viceprezident a generální manažer společnosti Connected Home Division společnosti Intel. „Úzce spolupracujeme s průmyslovými vedoucími pracovníky, jako je společnost D-Link, abychom vyvíjeli řešení, která umožní, aby domácí sítě byly rychlejší, chytřejší a přitom bezpečnější, aby inteligentním domácnostem poskytly bezpečnější, a přitom dokonalé chytré domácí zážitky a služby.“

Další funkce a výhody routeru D-Link AC2600 (DIR2600):

• Snadné komplexní zabezpečení:

o jednoduchá instalace a okamžitá ochrana všech zařízení s plnou kontrolou odkudkoli,

o end-to-end ochrana, která pomáhá předcházet, odhalovat a opravovat potenciální hrozby.

• Vynikající výkon bez kompromisů:

o vychutnejte si streaming videa ve vysokém rozlišení a bleskové stahování s dualbandem 802.11ac s výkonem MU-MIMO,

o čipová sada Intel Home Wi-Fi umožňuje podporovat až 128 současně připojených zařízení a poskytuje robustní připojení Wi-Fi, i když počet zařízení v domácnosti stále roste.

• Integrovaná ochrana domácností:

o monitorování v reálném čase pro bezpečnější prohlížení a silné zabezpečení pro ochranu zařízení IoT.

• Komplexní rodičovská kontrola:

o přizpůsobená ochrana pro každé dítě, včetně osobních filtrů obsahu a ovládacích prvků na obrazovce.

• Strojové učení:

o Global Threat Intelligence společnosti McAfee poskytuje adaptabilní řešení, které blokuje malware a škodlivé webové stránky.

• Ochrana vyžaduje silnou energii:

o bezdrátová komunikace je přenášena do sítě pomocí Intel Home Wi-Fi, takže Intel AnyWAN SoC – primární výpočetní modul v routeru – je k dispozici pro software a bezpečnostní funkce.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení