Menu

Revoluční sluchátka v kabelovém i bezdrátovém provedení

09.08.2018 12:01 | Milan Loucký + Přidat komentář
Revoluční sluchátka v kabelovém i bezdrátovém provedení

Revoluční sluchátka v kabelovém i bezdrátovém provedení | foto: CHIP

Uzavřená sluchátka beyerdynamic Aventho jsou vrcholným výsledkem vývoje zvukových inženýrů z německého Heilbronnu.

Zvuk zajišťují oceňované měniče Tesla vyvinuté společností beyerdynamic a bezdrátová verze Wireless nabízí navíc unikátní možnost optimalizace zvukových vlastností pro každého uživatele individuálně. Jednoduše řečeno, tato sluchátka upraví reprodukci přesně podle sluchu konkrétního posluchače a přednesou mu ji v nejvyšší kvalitě.

Verze Wireless získala během slavnostního ceremoniálu v Mnichově letošní ocenění časopisu AUDIO „Das Goldene Ohr“. Tato cena je každoročně udělována pouze jedinému produktu z oblasti zvukové techniky. Sluchátka Aventho vynikají precizním a pohodlným provedením s nezaměnitelným designem beyerdynamic, vynikajícími reproduktory s vlastní technologií TESLA a jejich bezdrátové provedení nabízí unikátní možnost přizpůsobení jejich zvukových vlastností každému uživateli individuálně.

Technologie zvukové personalizace vyvinutá v Německu ve spolupráci s odborníky z Mimi Hearing Technologies spočívá v tom, že uživatel šestiminutovou poslechovou zkouškou sám určí, která frekvenční pásma vnímá silněji a která naopak méně. Po absolvování tohoto osobního testu sluchu, který probíhá prostřednictvím aplikace „MIY“ pro iOS i Android, je upraven ekvalizér sluchátek beyerdynamic Aventho Wireless tak, že zdůrazní frekvence, v nichž má uživatel sluchový propad a naopak. Výsledkem je profil ideální reprodukce nastavený na míru každému posluchači, jenž se ukládá přímo do sluchátek. To znamená, že pro následný poslech není potřeba využití uvedené kalibrační aplikace a uživatel může tato bezdrátová sluchátka používat s jakýmkoli přehrávačem. Vzhledem k postupným změnám sluchu každého jednotlivce doporučuje beyerdynamic provádět tento individuální test jednou ročně.

Měniče TESLA pro náročné posluchače

Sluchátka beyerdymanic Aventho kombinují tradiční design s nadčasovými technologiemi budoucnosti. Verze Wireless podporuje protokoly vysoce kvalitního bezdrátového přenosu Qualcomm aptX HD a AAC s tím, že vestavěná dobíjecí baterie umožňuje na jedno plné nabití přehrávat hudbu až po 30 hodin. Pro ovládání jsou využity dotykové senzory vestavěné do pravého náušníku. Reprodukci celého frekvenčního pásma s přesnými detaily zajišťují legendární reproduktory Tesla vyvinuté právě společností beyerdynamic, oceňované hudebními a studiovými odborníky z celého světa. Tento technologický základ tvoří spolu s jedinečnou zvukovou personalizací z beyerdymanic Aventho výjimečná, doslova revoluční sluchátka.

Bezdrátové provedení přináší praktické mobilní využití a zároveň si zachovává možnost propojení pomocí kabelu s nejpoužívanějším sluchátkovým 3,5 mm stereo konektorem „jack“. Kabelová varianta vychází vstříc zastáncům tradičního řešení a je určena především pro domácí či studiový poslech. Vestavěný mikrofon umožňuje také handsfree telefonování.

Sluchátka beyerdynymic Aventho a Aventho Wireless jsou k dostání v černém a hnědém barevném provedení u autorizovaných prodejců distributora BaSys. Bezdrátová varianta je na trhu za koncovou doporučenou cenu 11 500 Kč, kabelové provedení stojí 8600 Kč.

 

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení