Menu

Riziko pro miliony uživatelů: objevily se bezpečnostní mezery v mnoha tiskárnách HP

27.09.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Riziko pro miliony uživatelů: objevily se bezpečnostní mezery v mnoha tiskárnách HP

Riziko pro miliony uživatelů: objevily se bezpečnostní mezery v mnoha tiskárnách HP | foto: Mahrous Houses/Unsplash

Zákaznická podpora HP upozorňuje na bezpečnostní mezery ve firmwaru různých modelů tiskáren. Jejich zneužití útočníkům umožňuje infiltraci škodlivého kódu. Týká se to jak inkoustových, tak i laserových modelů.

Objevenou chybou je dotčeno více než 40 modelů inkoustových tiskáren a tiskáren Envy, OfficeJet a Smart Tank. Kromě toho se to také týká šesti modelů LaserJet Pro a dvaceti modelů PageWide Pro.

Jedná se o dvě bezpečnostní díry, které výrobce popisuje pouze velmi povšechně. Jejich zneužití vede k přetečení paměti a následně je možné spuštění libovolného podvrženého kódu. Míru rizika samo HP klasifikuje jako "Kritické" a "Vysoké".

HP upozorňuje na zranitelnosti firmwaru mnoha modelů tiskáren: možné je vzdálené spuštění kódu

hplaserjetpro

Na své stránce zákaznické podpory HP upozorňuje na zranitelnosti firmwaru, které se týkají 40 modelů tiskáren HP. | Zdroj: WangXuefei/Pixabay

Sice nejsou v tuto chvíli známé žádné další podrobnosti, nicméně i tak výrobce doporučuje uživatelům jednat. Pro odstranění zranitelností HP na svých stránkách radí provést aktualizaci firmwaru. Dá se snadno vyhledat na firemním webu prostřednictvím číselného označení modelu tiskárny a v části určené pro stahování softwaru a ovladačů HP jsou už k dispozici potřebné soubory.

Zdroj: HP Customer Support

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení