Když vám Windows zcela spadnou: nezoufejte, jsou metody, jak je znovu postavit na nohy
Ať už jde o hardwarovou závadu nebo chyby softwarových aktualizací, k pádům Windows a…
Router s integrovaným ADSL modemem | foto: CHIP
ASUS představil bezdrátový router DSL-N16U s integrovaným ADSL/ADSL2+ modemem. Novinka nabízí Wi-Fi připojení s rychlostí až 300 Mb/s v bezdrátovém pásmu 2,4 GHz. Využívá dva nezávislé procesory pro kabelové a bezdrátové připojení.
Díky dvojici portů WAN (Wide Area Network) se mohou uživatelé připojit k internetu buď prostřednictvím telefonní linky ADSL, nebo využít gigabitové ethernetové připojení ke stávajícímu externímu modemu. Router je vybaven i hardwarovou akcelerací NAT, díky níž dosahují přenosové rychlosti mezi internetem a místní sítí až 900 Mb/s. Zařízení se začne v Česku prodávat koncem dubna za 1 999 Kč.
Většina routerů používá při přenosu mezi čtyřmi porty místního gigabitového Ethernetu a internetem softwarový NAT (Network Address Translation), což může mít vliv na celkový výkon a rychlost routeru. Router DSL-N16U přichází s řešením v podobě hardwarové akcelerace NAT, která se projeví nárůstem přenosové rychlosti při připojení mezi WAN a LAN. Rychlost dosahuje až 900 Mb/s, což je 4,5krát více než u standardních routerů se softwarovým NAT.
DSL-N16U je vybaven dvěma porty USB 2.0, které lze nezávisle využívat ke sdílení tiskáren nebo skenerů přes síť. S jejich pomocí se DSL-N16U dokáže proměnit v síťové úložiště NAS (Network-Attached Storage) a mediální server. Stačí připojit k routeru libovolné úložné zařízení s rozhraním USB. Po připojení úložného zařízení je možné prostřednictvím integrovaného nástroje Download Master stahovat soubory do USB úložiště, i když budou všechny připojené počítače vypnuty.
Router DSL-N16U podporuje integrovanou aplikaci ASUS AiCloud, díky níž se dá novinka využívat i jako osobní cloudový server. Soubory uložené na síti, na připojeném USB úložišti nebo ve službě ASUS WebStorage lze synchronizovat pomocí funkce ASUS Smart Sync. Rovněž je můžete sdílet se svými přáteli, kolegy nebo rodinou – stačí odeslat odkaz přes e-mail, SMS nebo prostřednictvím některé ze sociálních sítí. Ke svým souborům můžete také kdykoli přistupovat, a to pomocí libovolného webového prohlížeče a stránky AiCloud nebo pomocí speciální aplikace AiCloud, která je k dispozici pro operační systémy Android a iOS zcela zdarma.
Ať už jde o hardwarovou závadu nebo chyby softwarových aktualizací, k pádům Windows a…
Pokud systém Windows 11 náhle přestane rozpoznávat Bluetooth zařízení, může to mít různé…
"Hay soup" nebo "Timballo of aubergines" – s podobnými nabídkami se můžete setkat při svých…
Když nějaká aplikace zamrzne nebo se chcete podívat na vytížení systému či zkontrolovat…
Lidé, kteří mají srdeční implantáty, by si měli dávat pozor na různá nositelná chytrá…
Cestování časem lidstvo fascinovalo od pradávna. Nedá spát ani vědcům, kteří v posledních…
Mnoho kategorií výrobků, včetně televizorů, chytrých telefonů a tabletů, by měli být výrobci…
V první prodejně Coop v Berouně byla nasazena umělá inteligence. Má zajistit efektivnější…