Menu

Rychlá a snadná úprava jasu: jednoduchý nástroj zobrazí posuvné prvky na liště

05.11.2020 11:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Rychlá a snadná úprava jasu: jednoduchý nástroj zobrazí posuvné prvky na liště

Rychlá a snadná úprava jasu: jednoduchý nástroj zobrazí posuvné prvky na liště | foto: Foter.com/Sorosh

Windows nabízí mnoho způsobů nastavení jasu obrazovky. Asi nejrychlejší je to pomocí funkčních kláves. Pokud dáváte přednost nastavení pomocí myši, malý nástroj Monitorian vám nabídne praktické posuvníky, pomocí kterých lze ovládat až čtyři monitory.

Obrazovka je příliš světlá nebo naopak? Žádný problém. Její jas můžete rychle upravit zpravidla pomocí funkčních kláves F5 a F6. Ve Windows se to dá také různými způsoby nastavit. Například v Centru akcí je k dispozici rychlý posuvník pro nastavení jasu displeje, který ale funguje pouze v 25% krocích. Pokud ho tam nevidíte, lze nastavení také změnit v okně Nastavení > Systém > Obrazovka.

Nástroj Monitorian k těmto nastavením usnadňuje přístup. Zobrazuje praktické softwarové posuvníky v panelu, který podporuje až čtyři obrazovky.

Stáhněte si: Monitorian

monitorian-logo

Monitorian 2.7.4

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí bezplatného nástroje Monitorian můžete individuálně regulovat jas všech obrazovek připojených k počítači.

Stáhněte si

 

Výhody
není nutná instalace
praktický a přehledný

Posuvné ovladače pro nastavení jasu obrazovek

monitorian1

Malý nástroj Monitorian zpřístupní posuvné ovladače pro rychlé a snadné nastavení jasu obrazovek. | Zdroj: Monitorian

Monitorian není žádný sofistikovaný software, ale zobrazí praktické grafické ovladače na liště pro rychlý přístup k nastavení. Pokud kliknete na jeho ikonu, zobrazí se jednoduché posuvníky, kterými lze nastavit jas obrazovky. Pokud používáte více monitorů, zobrazí se až čtyři ovladače, které lze provozovat nepřetržitě. Výsledek nastavení se projeví okamžitě.

Možností není mnoho a ani to není nutné. Kliknutím pravým tlačítkem na ikonu vyberete pouze to, aby se Monitorian automaticky spustil při přihlášení do systému. Můžete také použít kompaktnější zobrazení a podle vlastní volby přejmenovat monitory. K tomu stačí jen pomalejší kliknutí na název monitoru.

Praktický posuvník

Windows mají v zásobě různé možnosti pro nastavení jasu displeje. Pokud se nebojíte funkčních kláves, zpravidla se používají F5 a F6. Na noteboocích to bývají i jiné možnosti, například kurzorové šipky, klávesy Home a End nebo klávesy F2 a F3. To už záleží na výrobci a konkrétním modelu. Softwarové posuvné ovladače ale také mají své kouzlo.

Tuto praktickou zkratku k nastavení jasu poskytne malý program Monitorian. Svou skutečnou sílu ukáže při použití více monitorů a nabídne nastavení jasu pro každý z nich. To je disciplína, kde Windows zrovna nezáří.

mohlo by vás také zajímat: konec čmuchání ve windows – freewarový nástroj vypne sledování v systému

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení