Menu

Rychle aktualizujte: ve své nouzové opravě Google řeší nebezpečnou zranitelnost prohlížeče Chrome

07.12.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Rychle aktualizujte: ve své nouzové opravě Google řeší nebezpečnou zranitelnost prohlížeče Chrome

Rychle aktualizujte: ve své nouzové opravě Google řeší nebezpečnou zranitelnost prohlížeče Chrome | foto: 377053/Pixabay

Google uzavřel bezpečnostní díru ve svém prohlížeči Chrome. Problém je aktivně zneužíván, uživatelé by proto měli aktualizaci instalovat co nejdříve.

Prohlížeč Chrome získal novou aktualizaci. Pro platformy Mac a Linux je označena číselným kódem 108.0.5359.94, pro Windows je to 108.0.5359.94/.95. V aktuálním příspěvku na blogu vývojáři informují, že uzavírá nebezpečnou zranitelnost.

Problém má identifikátor CVE-2022-4262 a je klasifikován úrovní zranitelnosti "vysoká". Jde o bezpečnostní díru, jejímž zneužitím může dojít k záměně typů souborů v enginu JavaScript V8. Další podrobnosti nebyly zveřejněny.

Nová aktualizace Chromu: Google doporučuje rychlou instalaci

googlepatch

Google uvádí, že si je vědom toho, že exploit pro CVE-2022-4262 je aktivně využíván kyberzločinci pro škodlivé hackerské kampaně. Zatím ale neposkytl žádné informace o tom, jak se to děje. Je to z důvodu preventivních opatření, aby neposkytl dalším útočníkům návod, jak jej použít. | Zdroj: Chrome

Zranitelnost už útočníci aktivně zneužívají. Google proto upozorňuje, že uživatelé by neměli s instalací aktualizace prohlížeče Chrome příliš dlouho čekat a instalovat ji pokud možno co nejrychleji.

Obvykle se tak děje automaticky po spuštění prohlížeče Chrome. Pokud chcete zjistit, jakou verzi Chromu aktuálně používáte, lze to jednoduše prostřednictvím nabídky "Nápověda" a volbě položky "O aplikaci Google Chrome". K tomu se dostanete prostřednictvím seznamu položek, který se zobrazí po kliknutí na symbol tří teček v pravém horním rohu okna prohlížeče. Pokud je aktualizace k dispozici, její instalace se spustí automaticky.

Zdroj: Googleblog.com, ZDnet

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení