Menu

Rychlý externí SSD disk

12.07.2019 10:15 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Rychlý externí SSD disk

Rychlý externí SSD disk | foto: CHIP

Adata SE800 je označení nového externího SSD disku. Vyznačuje se kompaktním a odlehčeným tělem a snadno se přenáší. Nejdůležitější je ale jeho odolnost proti vodě, prachu a nárazům, a také jeho rychlost – podle výrobce až 1 000 MB/s pro čtení i zápisu.

Rychlost nového externího disku s rozhraním USB 3.2 Gen 2 je tak teoreticky až 6,6X vyšší, než u klasického externího disku. Například padesátigigabajtový 4K film lze na disk uložit během pouhých 50 sekund. Majitelé herních konzolí si zase užijí rychlejšího nahrávání her. Disk je vybaven konektorem USB-C, který můžete připojit z obou stran a je kompatibilní se systémy Windows, Mac OS a Android.
se800-side-bl-nahled

Disk má kompaktními rozměry a hmotnost pouze 40 g. Prošel testováním odolnosti podle normy IEC IP68, což znamená, že je prachu těsný a vodě odolný. Přežije nechtěné ponoření do hloubky 1,5 m po dobu 30 minut. Kromě odolnosti proti prachu a tekutinám, SE800 splňuje také požadavky armádního standardu MIL-STD-810G 516.6. Doporučená cena 512GB verze je 3699 Kč, 1TB verze stojí 5499 Kč.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení