Menu

Rychlý hybridní disk pro notebooky

25.05.2010 08:27 | Redakce Chip + Přidat komentář
Rychlý hybridní disk pro notebooky

Rychlý hybridní disk pro notebooky | foto: CHIP

Společnost Seagate představila nový disk určený pro přenosné počítače. Jmenuje se Momentus XT Solid State Hybrid Drive a kombinuje klasickou technologii s magnetickým záznamem a technologii z SSD disků.

Podle firmy Seagate kombinuje tento 2,5“ disk to nejlepší z obou technologií – nízkou cenu a vysokou kapacitu klasické technologie pevných disků s magnetickým záznamem a rychlost SSD disků. Momentus XT je totiž vybaven tzv. adaptivní flash paměti (Adaptive Memory), do které se ukládají nejčastěji používané informace. Přístup k nim je pak mnohem rychlejší. Podle Seagatu se díky tomu celková rychlost disku zvýšila oproti tradičním pevným diskům s rychlostí otáčení 5400 ot./min. až o 100 procent. Rychlost otáčení disku Momentus XT je 7200 otáček za minutu a doplněn je 4GB flash pamětí (Single Level Cell NAND Flash Technology) – Seagate Adaptive Momory.
Nový disk má rozhraní SATA (a podporou NCQ) a dodává se v kapacitách 500, 320 a 250 GB a dodává se za ceny 156, 132 a 113 USD. Už byl použit v herním notebooku ASUS ROG G73JH a další budou následovat. Řešení je nezávislé na zvoleném operačním systému nebo aplikaci.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení