Menu

Rychlý přesun fotografií z fotoaparátu do smartphonu

23.06.2016 13:50 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Rychlý přesun fotografií z fotoaparátu do smartphonu

Rychlý přesun fotografií z fotoaparátu do smartphonu | foto: CHIP

Typická situace – právě jste se vrátili z dovolené nebo jen z procházky a chcete se fotografiemi z fotoaparátu pochlubit známým. 

Potřebujete tedy snímky rychle přesunout z digitálního fotoaparátu, který nenabízí možnost bezdrátového sdílení snímků na internet, na smartphone nebo tablet s operačním systémem Android, kde si je pak snadno prohlédnete. Jednou z možností je vyjmout z fotoaparátu SD kartu, vložit ji do čtečky karet počítače a k němu také připojit smartphone. Pak můžete začít kopírovat – trvá to dlouho a zabere to dost místa na smartphonu. Další možností je na počítači spustit internetový prohlížeč a přihlásit se ke svému Google účtu – ke stejnému, jaký používáte na smartphonu. V prohlížeči spusťte aplikaci Google Fotky. Vpravo nahoře najdete ikonu obláčku se šipkou – »Nahrát fotky«. Klikněte na ni a následně vyberte fotografie, které chcete do Google Fotky nahrát.

Další možností je fotografie označit a přesunout na okno s otevřenou webovou aplikací Google Fotky. Fotografie se začnou nahrávat do cloudu a vy můžete klidně odejít. Za chvíli k nim budete mít přístup i ze svého mobilního zařízení, na kterém navíc nezaberou cenné místo. Zároveň tak budou i zálohované. Proces můžete ještě zjednodušit tak, že si na počítač nainstalujete aplikaci Google Photos Backup. Po její instalaci totiž stačí do počítače vložit SD kartu s fotografiemi a ty se automaticky zálohují na váš cloud. Budete tak k nim mít přístup i z mobilních zařízení. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení