Menu

Samsung Galaxy S22: čeká uživatele další hořké hardwarové zklamání?

22.09.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Samsung Galaxy S22: čeká uživatele další hořké hardwarové zklamání?

Samsung Galaxy S22: čeká uživatele další hořké hardwarové zklamání? | foto: Anh Nhat/Unsplash

Ne zrovna optimistické zvěsti kolují o Galaxy S22. Fanoušky Samsungu pravděpodobně nepotěší informace o tom, že výrobce u modelu S22 hodlá použít výrazně menší akumulátor. Mnozí uživatelé by také mohli být rozčarováni v oblastech procesoru a fotoaparátu.

Poté, co Samsung mnoho uživatelů naštval odstraněním sluchátkového konektoru u modelu Galaxy S20 a vynecháním slotu microSD u modelu Galaxy S21, mohou být zákazníci u modelu S22 opět zklamáni. Jak píše server Sammobile.com ve svém příspěvku "Samsung on self-destruct mode: Galaxy S22 to get serious battery downgrade", korejský výrobce zřejmě plánuje pro své nové modely výrazně menší akumulátory, než jaké měly předchozí verze.

Už nějakou dobu zaznívá, že Galaxy S22 Plus bude mít akumulátor s kapacitou 4500 mAh, což je o 300 mAh méně, než u jeho předchůdce. Mezitím se objevily další zprávy, a to že Galaxy S22 dostane akumulátor s kapacitou pouhých 3590 mAh. Pro srovnání: Galaxy S21 má stále kapacitu akumulátoru 3880 mAh. Pouze nejvyšší model Galaxy S22 Ultra má údajně akumulátor se stejnou kapacitou, jakou je vybaven i jeho předchůdce.

Zklamání hrozí také v případě fotoaparátu a procesoru

s22baterry

Samsung: z hlediska hardwaru budou kupující modelu S22 pravděpodobně muset udělat jisté ústupky. | Zdroj: Anh Nhat/Unsplash

Už déle se také spekuluje o tom, že Samsung u svých nových verzí nosných modelů nepoužije nejnovější senzor fotoaparátu s rozlišením 50 MPx. Místo silnějších snímačů Isocell GN1 nebo GN2 výrobce bude pravděpodobně používat "pouze" nedávno představený typ Isocell GN5. Ačkoli oproti modelu Galaxy S21 jde určitě o jasné zlepšení, kvalitě obrazu u modelů GN1 a GN2 se nepřibližuje.

Použitý čip Exynos 2200 také přináší určitá zlepšení, ale nemůže držet krok s výkonem nového procesoru A15, kterým jsou osazeny iPhony 13. I procesor v iPhonu 12 je jasně lepší, než jeho protějšek u Samsungu. Na rozdíl od svých konkurentů ze světa Androidu Apple navíc dokáže svůj hardware lépe sladit se softwarem, a tak není překvapením výkon iPhonu, který převyšuje androidovou konkurenci.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení