Menu

Samsung Galaxy S23 Ultra v testu odolnosti: zlomí se jako oplatka?

10.02.2023 10:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Samsung Galaxy S23 Ultra v testu odolnosti: zlomí se jako oplatka?

Samsung Galaxy S23 Ultra v testu odolnosti: zlomí se jako oplatka? | foto: Screen Post / Unsplash

Známý youtuber a pokušitel moderních smartphonů JerryRigEverything si na svůj ponk, kde testuje odolnost jednotlivých telefonů, vzal novinku Galaxy S23 Ultra od Samsungu. Jak mobil odolal naostřenému noži nebo rozpálenému zapalovači?

Samsung Galaxy S23 Ultra přichází se stejným dílenským zpracováním jako loňská generace, inovace v tomto ohledu pro Samsung již dávno nehrají prim. Telefon má pevnou hliníkovou konstrukci s lesklými boky, záda jsou matná a kryje je odolné sklo Gorilla Glass Victus 2. generace. Na přední straně je totéž sklo, jen s lesklou povrchovou úpravou.

Displej jako obrázek

Jako první si vzal JerryRigEverything na paškál displej. Ačkoliv výrobce tvrdí, že nová generace gorilího skla vydrží více než ta minulá, Mohsova stupnice tvrdosti opět ukazuje škrábance na úrovni 6 s hlubšími rýhami na úrovni 7. Tedy stejný výsledek, jaký má většina dnešních vlajkových telefonů – a taktéž loňská Ultra.

Displej byl posléze podroben také testu zapalovačem a ani po několika sekundách vystavení otevřenému ohni se na AMOLED zobrazovači nezačala objevovat nevratná „oka“ a skvrny po ohni.

 

| Zdroj: JerryRigEverything / YouTube

Zlomí se S23 Ultra?

Hliník se ze stran škrábe úplně normálně, měl by však být odolný proti běžnému poškrábání o stůl, klíče, mince v kapse a podobně. Na to jsme u hliníkových rámečků tak nějak zvyklí. Mnohem zajímavější je však to, že třeba boční tlačítka pro regulaci hlasitosti jsou tak volně umístěna, že je lze jednoduše vydloubnout.

Na závěr testu přichází pokus o zlomení holýma rukama. Samsung však v této disciplíně kraluje dlouho, konstrukce je pevná jako kámen a ani se moc neprohýbá. To samé však nelze říct o S Penu, který je z plastu a zlomíte ho extrémně jednoduše.

Celkově je Samsung Galaxy S23 Ultra velmi dobře zpracovaným telefonem. Vydrží standardní i náročnější zacházení, nezlomí se ani pod rukama silného člověka a odolá třeba i ohni. Hliníkové tělo vám udělá při pádu na zem díru do plovoucí podlahy, než že by se prohnulo. Jak ale upozorňuje autor videa na závěr – rozdíl oproti S22 Ultra je v tomto ohledu nulový.

Zdroj: JerryRigEverything / YouTube

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení