Menu

Samsung Galaxy S25: budoucí model smartphonu se zřejmě zcela obejde bez fyzických tlačítek

20.09.2022 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Samsung Galaxy S25: budoucí model smartphonu se zřejmě zcela obejde bez fyzických tlačítek

Samsung Galaxy S25: budoucí model smartphonu se zřejmě zcela obejde bez fyzických tlačítek | foto: Babak Habibi/Unsplash

Očekává se, že další vývojová verze telefonu Samsung Galaxy S25 bude uvedena na trh v roce 2025. Podle prvních informačních úniků chce Samsung přistoupit k designové inovaci a mobil nebude mít vůbec žádná fyzická tlačítka.

Společnost Samsung se zřejmě chce do budoucna spolehnout pouze na softwarové ovládání smartphonů a zvažuje odstranění tlačítek. V příštím roce se to ještě nestane, ale proslýchá se, že prvním zcela beztlačítkovým modelem by se měl stát Samsung S25.

Řada Galaxy S25 by se tak podle aktuálních úniků měla představit bez fyzických tlačítek na těle smartphonu, a to včetně tlačítek napájení a hlasitosti. Všechny funkce budou ovládány prostřednictvím softwaru.

Samsung Galaxy S25: bude plánovaný model skutečně zcela bez fyzických tlačítek?

Zcela beztlačítkový mobil není úplnou inovací a Samsung není jediný, kdo o takovém provedení uvažuje. O odstranění fyzických tlačítek z těla mobilu se už pokoušeli i jiní výrobci.

Čínský Huawei se například u svého modelu Mate 30 pokusil odstranit tlačítko na ovládání hlasitosti a spoléhá pouze na natavení pouze prostřednictvím obrazovky. Fyzické tlačítko pro zapnutí a vypnutí zařízení ale zůstalo zachováno.

Zdroj: Twitter/Connor (@OreXda)Tom's Guide

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení