Menu

Samsung Galaxy S7 vs Apple iPhone 6S v crash testu

14.03.2016 15:33 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Samsung Galaxy S7 vs Apple iPhone 6S v crash testu

Samsung Galaxy S7 vs Apple iPhone 6S v crash testu | foto: CHIP

Jak robustní jsou smartphony Samsung Galaxy S7 a Apple iPhone 6S? Jsou vodotěsné, kolik vydrží jejich sklo? To zajímalo i pojišťovnu SquareTrade a provedla proto sérií testů za asistence robotů. 

Smartphony si v testech společnosti SquareTrade užily půl metru pod vodou po dobu třiceti minut a různé testy odolnosti. Ve vodě si mnohem lépe vedly voděodolné smartphony Samsung. iPhony vykázaly poruchy už po několika minutách pod vodou a do 24 minut s nimi byl konec. V otáčejícím se bubnu dostaly více zabrat modely S7 Edge a iPhone 6S Plus. Vítězem toho testu se stal iPhone 6S, který obstál v této zkoušce jen s několika drobnějšími „poraněními“.

dbb42aea97d69c48

Následoval i test pružnosti. Po známém případu „bandgate“ (snadné zlomení smartphonů iPhone) se zdálo, že Apple jasně prohraje. Ale velmi rychle se poškodil smartphone Galaxy S7 Edge – stačil tlak pouhých 50 a sklo prasklo. Dalších 20 kg navíc znamenalo úplné selhání elektroniky. Galaxy S7 a iPhone 6S přitom vydržely 80 kg! na video se můžete podívat ZDE. Údaje v tabulce  - čím nižší číslo, tím lépe.

sqaure

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení