Menu

Samsung má nové hodinky Gear S3

01.09.2016 00:14 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Samsung má nové hodinky Gear S3

Samsung má nové hodinky Gear S3 | foto: CHIP

Nové chytré hodinky Samsung Gear S3 jsou kulaté, mají integrovanou GPS a vlastní LTE připojení. Jsou odolné a podle Samsungu vydrží na baterii 4 dny.

Samsung Electronics  dnes na výstavě IFA představil nový model chytrých hodinek Gear S3 s operačním systémem Tizen, které jsou inspirovány tradičními hodinkami a spojují v sobě nadčasový design s nejmodernějšími mobilními technologiemi, včetně odolnosti proti prachu a vodě IP68, možnosti mobilních plateb, LTE připojení (hodinky patrně využívají kartu eSIM, tedy nevýměnnou elektronickou SIM kartu), nabízí výhody vestavěného reproduktoru a GPS modulu.

Hodinky budou k dispozici ve dvou variantách: frontier a classic. Model Gear S3 frontier se vyznačuje robustním a stylovým vzhledem. Model Gear S3 classic má minimalistický a elegantní design a Velikvstí, tvarem i řemeslným zpracováním dosahuje podle výrobce kvality luxusních hodinek.

Kromě elegantního vzhledu splňují Gear S3 standardy odolnosti proti prachu a voděodolnosti (stupeň krytí IP68) a nabízí odolnost splňující armádní požadavky. Uživatel s nimi může prožít celý den bez ohledu na počasí. Poprvé v historii jsou hodinky vybaveny sklíčkem Corning Gorilla Glass SR+, které je speciálně určeno pro nositelná zařízení a vyznačuje se větší odolností proti poškrábání a rozbití displeje.

Dalšími unikátní prvky, které odlišují Gear S3 od předchozích modelů, jsou plnobarevný Always On Display (AOD) s 16 miliony barev a Super AMOLED technologií. AOD neustále zobrazuje na displeji čas, čímž napodobuje vzhled a dojem z luxusních analogových hodinek. Otočný rámeček Gear S3 byl obohacen o nové funkce. Bez dotyku obrazovky mohou uživatelé přijmout nebo odmítnout hovor nebo odložit upozornění. Navíc se psaním po displeji zprávy automaticky převedou do textu. Uživatelé mohou také prostřednictvím aplikace Reminders vytvářet krátké připomenutí nebo seznam úkolů.

Pokud uživatelé nepotřebují mít svůj smartphone po ruce, mohou ho nechat doma. Vestavěná GPS funkce Gear S3 umožňuje přesné sledování fitness aktivity uživatele, zatímco alti/barometr a rychloměr umožňují sledovat vše od nadmořské výšky a atmosférického tlaku až po náhlé změny počasí, ujetou vzdálenost či rychlost vašeho pohybu. Navíc vestavěný reproduktor umožňuje aktivaci hlasových zpráv nebo poslech hudby. Baterie podle Samsungu vydrží až 4 dny na jedno nabití. Uživatelé také mohou na vybraných trzích využít své chytré hodinky k nákupu prostřednictvím integrované služby Samsung Pay pro Gear S3. 

 

 

Produktové specifikace Gear S3

 

 

Samsung Gear S3

Model

Gear S3 frontier

Gear S3 classic

Bluetooth

Bluetooth, LTE

Bluetooth

Displej

1,3” kruhový Super AMOLED

360 x 360, 278 ppi

Celobarevný Always On Display

Corning Gorilla Glass SR+

Aplikační procesor

Dual core 1,0 GHz

Operační systém

Platforma založená na operačním systému Tizen 2.3.2

Velikost

46 x 49 x 12,9

62 g

46 x 49 x 12,9

57 g

Pásek

22 mm

22 mm

Paměť

4 GB interní paměť, 768 MB RAM

Konektivita

3G/LTE, Bluetooth 4,2, Wi-Fi b/g/n, NFC, MST, A-GPS/Glonass

Bluetooth 4,2, Wi-Fi b/g/n,

NFC, MST, GPS/Glonass

Senzory

Akcelerometr, gyroskop, barometrr, HRM, ambient light

Baterie

380 mAh

Nabíjení

Bezdrátové nabíjení (WPC Inductive)

Odolnost

Prachu a voděodolný (stupeň krytí IP68)

Kompatibilita

Android 4.4↑, RAM 1,5 GB +

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení