Menu

Samsung má partnery pro UHD TV

01.09.2014 14:41 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Samsung má partnery pro UHD TV

Samsung má partnery pro UHD TV | foto: CHIP

Samsung obohacuje televizory UHD se službami VOD, Live Broadcasting, UHD Video Pack a partnerstvím s hlavními poskytovateli obsahu včetně Amazon, Netflix, maxdome, Wuaki.tv a CHILI. 

sam-nahled

Společnost Samsung zveřejnila plány na další vývoj řady svých UHD televizorů ve spolupráci s globálními poskytovateli obsahu. Nová partnerství mají napomoci urychlit rozvoj a přístup k UHD obsahu.  Samsung plánuje celosvětově spustit službu UHD Video on demand (VOD) od Amazonu v říjnu letošního roku. Zároveň v Evropě zpřístupní UHD VOD od společnosti Netflix, která je již od března dostupná ve Spojených státech a dalších zemích. Netflix začala své UHD vysílání druhou řadou populárního amerického seriálu „House of Cards”, která je nyní dostupná pro UHD TV Samsung.

Samsung rovněž posílil spolupráci s hlavními Evropskými partnery včetně maxdome, Wuaki.tv, a CHILI, čímž chce zajistit širší nabídku obsahu pro své zákazníky, kteří se rozhodnou využívat kvalitu UHD. 

Éra UHD již byla započata a pro její rozvoj a rychlé přijetí zákazníky je důležité poskytnout jim bohatý výběr obsahu, který si mohou vychutnat v UHD kvalitě,” řekl Won Jin Lee, výkonný viceprezident divize Visual Display Business společnosti Samsung Electronic.  

Samsung se nyní soustředí na poskytování UHD obsahu na evropském trhu. V květnu se např. spoji s Vídeňskou státní operou a umožnil UHD vysílání opery Nabucco s Placidem Domingem, prostřednictvím aplikace Vienna Opera App. Tento prémiový obsah byl vysílán celosvětově a divákům poskytl zážitek doslova „z první řady“. Na sezónu 2014/15 je naplánováno dalších 10 představení v kvalitě UHD. Jedním z vrcholů bude opera Die Fledermaus od Johanna Strausse, která zazní večer na Nový rok. 

Samsung také se svými partnery pracuje na vývoji zabezpečené distribuce UHD obsahu.  Spolupracuje s asociací SCSA (Secure Content Storage Association), jejímiž zakládajícími členy jsou SanDisk, 20th Century Fox, Warner Bros a Western Digital, a společně vytváří standardy pro bezpečné uchovávání obsahu. Samsung bude v budoucnu schopen poskytnout divákům díla hollywoodských studií v nejvyšší kvalitě.

V České republice je ve všech letošních modelech UHD televizorů k dispozici v aplikaci Topfun speciální sekce UHD Free. Zákazníci získávají zdarma osm krátkých dokumentárních filmů v rozlišení 4K. Do konce roku přibudou další a to z oblastí, jako je cestování, fauna, flora či vaření. Kromě přehrávání vlastního obsahu, jako jsou fotky nebo videa z Note 3 a GALAXY S5 si tak nyní mohou užít detailní rozlišení i při sledování těchto snímků. Dostupný UHD obsah v aplikaci Topfun bude Samsung navíc dále rozšiřovat.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení