Menu

Seznam.cz a jeho nová aplikace pro televize

31.05.2016 12:10 | Aleš Přistál + Přidat komentář
Seznam.cz a jeho nová aplikace pro televize

Seznam.cz a jeho nová aplikace pro televize | foto: CHIP

Seznam.cz dnes spustil vlastní aplikaci určenou pro chytré televize - originální pořady internetové televize Stream si teď pustíte v HD kvalitě na své televizní obrazovce.

Aplikace využívá průmyslový standard HbbTV - hybridní tv (propojeni televize s internetem). Pro naladění je nutné mít chytrou televizi s podporou zmiňované technologie HbbTV připojenou k internetu a zároveň anténu pro příjem digitálního pozemního vysílání s dosahem signálu vysílací sítě č. 4 - Multiplex 4. Terestriální síť šíří speciální datový signál, který po přepnutí na Seznam.cz automaticky spustí internetové vysílání. V HbbTV aplikaci sledovat nejnovější epizody z produkce internetové televize Stream.cz nebo si zvolit konkrétní pořad této televize a ten sledovat od zvoleného dílu dále. Sopučástí je i divácky oblíbený dětský kanál Pohádky.

Aplikaci pro televizi můžete stahovat z webu https://www.stream.cz/tv/

Výhody aplikace

Protože je Seznam.cz TV aplikace s internetovým vysíláním, může využívat všech výhod tohoto média. Prvním nesporným kladem je možnost neustálého a rychlého vylepšování. Stejně jako každý svůj produkt i tuto novinku Seznam.cz plánuje dále upravovat a zlepšovat a současně reagovat na požadavky diváků a přidávané vychytávky řídit také dle jejich přání.

Další výhodou internetové aplikace je přesné měření. Seznam.cz bude měřit, jaké pořady a jejich epizody jsou nejsledovanější a zda je lidé sledují až do konce.

Na vývoji aplikace pracoval Seznam.cz se společností Mautilus, do které na konci roku 2014 majetkově vstoupil. Společně déle než půl roku zkoušely různé cesty, jak jednoduše dostat obsah společnosti Seznam.cz na televizní obrazovky. Prošly několika různými variantami vzhledu i funkčnosti aplikace, uskutečnily desítky uživatelských testování a před samotným spuštěním aplikaci několik týdnů zkoušely na více než 50 různých modelech televizí.

Aktualizovaný seznam televizorů, které dokážou přijímat Hbb TV, najdete například na speciální stránce ČT zde.

Podpora a informační kampaň

Zároveň se zprovozněním Seznam.cz TV se rozběhla informační kampaň. Pomáhá lidem rychle se zorientovat v tom, co je Seznam.cz TV a jak funguje. Z tohoto důvodu Seznam.cz připravil stránku www.seznam.cz/tv. Pro ty, kteří budou mít praktické dotazy, jak naladit internetové vysílání ve svých televizních přijímačích, je připravena stránka www.seznam.cz/jaknaladit. Na ní si každý může najít návod pro svůj typ televize a postup pro zapnutí podpory HbbTV aplikace v ní. Seznam.cz posiluje i technickou podporu pro ty, kterým nápověda jako manuál pro spuštění Seznam.cz TV nebude stačit.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení