Menu

Šifrované USB disky IronKey

11.10.2016 11:07 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Šifrované USB disky IronKey

Šifrované USB disky IronKey | foto: CHIP

Kingston Digital uvedla šifrované USB flash disky IronKey D300 a IronKey D300 Managed. Oba disky využívají vyspělou úroveň šifrování.

USB flash disk IronKey D300 je certifikovaný podle normy FIPS 140-2 Level 3 a má hardwarové šifrování na úrovni 256 bitů v režimu XTS. Vnější provedení disku tvoří zinkový kryt, který vydrží ponoření do vody až do hloubky 1,2 metru, zatímco vnitřní součásti jsou za účelem fyzického zabezpečení zapouzdřeny do epoxidového těla, na němž by byly patrné jakékoli známky neoprávněného zásahu.

Disk IronKey D300 má digitálně podepsaný firmware, díky čemuž je podle výrobce imunní proti malwaru BadUSB, a uplatňuje složitý protokol pro hesla s minimálními charakteristikami pro zabránění neoprávněnému přístupu. Šifrování a dešifrování se děje přímo na disku a nezanechává žádné stopy na hostitelském počítači. Disk se navíc uzamkne a přeformátuje po 10 neplatných pokusech o zadání hesla pro ochranu před tzv. „brute force“ útoky.

USB disk IronKey D300 Managed vyžaduje nasazení systému řízení na podnikové úrovni IronKey EMS společnosti DataLocker, který umožňuje centrální správu přístupů. Vynucuje dodržování zásad používání pro konkrétní disky, například sílu hesla a limit pokusů o jeho opětovné zadání, a umožňuje administrátorům na dálku zablokovat ztracené nebo odcizené disky, obnovit zapomenutá hesla a mnoho dalších funkcí.

USB disky IronKey D300 a IronKey D300 Managed nabízejí rychlý přenos dat (až 250 MB/s při čtení a 85 MB/s při zápisu) díky rozhraní USB 3.0 a jsou k dispozici s kapacitami 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB a 128 GB. Oba disky mají pětiletou záruku a bezplatnou technickou podporu. Rozměry disku jsou 77,9 x 22,2 x 12,05 mm.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení