Menu

Šifrování zpráv pro zajištění bezpečnosti

25.05.2018 12:05 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Šifrování zpráv pro zajištění bezpečnosti

Šifrování zpráv pro zajištění bezpečnosti | foto: CHIP

Opatrnosti není nikdy dost. Kromě „běžných“ konverzací v Facebook messengeru proto můžete spustit i šifrovaný chat. 

Klikněte na obrázek profilu a spusťte tak konverzaci s požadovanou osobou. Vpravo nahoře je ikona „i“ v kolečku. Klikněte na ni a z nabídky vyberte »Přejít na tajnou konverzaci«. Spustí se tajná, tedy šifrovaná komunikace s druhým uživatelem Facebook messengeru. Kromě toho, že je šifrovaná, lze využít i další funkce.

facebook-messenger1(1)-nahled

Všimněte si v okně pro psaní textu ikony hodin. Klikněte na ni a následně máte možnost zadat, po kolika sekundách má konverzace zmizet. Můžete nastavit časový limit od pěti sekund do jednoho dne. Zpráva se pak po zadaném časovém úseku automaticky smaže a tím se bezpečnost ještě zvýší. Další možností, jak zahájit tajnou konverzaci, je kliknout v programu Facebook messenger na profilovou fotografii (vpravo nahoře vedle ikony f) a z nabídky vybrat »Tajné konverzace«. Následně si vyberete, s kým chcete konverzovat.

screenshot-20180430-154641-messenger-r-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení