Menu

Šikovná funkce, která se uplatní na každém smartphonu s Androidem: přídavný postranní panel

13.05.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Šikovná funkce, která se uplatní na každém smartphonu s Androidem: přídavný postranní panel

Šikovná funkce, která se uplatní na každém smartphonu s Androidem: přídavný postranní panel | foto: Syaibatul Hamdi/Pixabay

Mít nejdůležitější aplikace vždy po ruce je pro většinu uživatelů systému Android praktické. Domovská obrazovka ale má svá omezení. Aby na ní časem nevznikl chaos, přidává aplikace Panely pro Android další postranní panel.

Ať už se jedná o internetový prohlížeč, WhatsApp nebo Outlook, jsou aplikace, které se otevírají velmi často. Proto je pro většinu uživatelů systému Android nesmírně důležité mít je vždy po ruce. Co ale dělat, když se na úvodní obrazovku Androidu všechny jednoduše nevejdou a přesto si na ní chcete udržet pořádek a přehled?

Pokud máte některý ze současných modelů smartphonů Samsung, můžete použít »Edge Panel«. Jde o postranní panel, který lze otevřít přejetím prstu a který nabízí přístup k aplikacím, kontaktům a nástrojům. Aplikace »Panels – custom sidebar, widget and app launcher«, která je k dispozici pro Android, zprostředkuje tuto možnost pro všechny smartphony s mobilním operačním systémem od Google a nabízí mnohem větší rozsah funkcí.

panels-logo

PanelS – Aplikace pro Android 1.228

CHIP hodnotí Dobrý

Aplikace přidává na obrazovku smartphonu přizpůsobitelný postranní panel.

K dispozici na Google Play

 

Panels: praktická postranní lišta pro Android

panels1

Do postranního panelu lze uložit různé komponenty. | Zdroj: Panels

Panely po instalaci zobrací ve smartphonu postranní panel, který lze otevřít z libovolného zobrazení přejetím prstu a překrýt aktuální obrazovku. Ve výchozí konfiguraci je zde místo pro deset aplikací, které sem můžete umístit. Aplikace však obsahuje bohaté možnosti nastavení, které umožňují přizpůsobit počet aplikací i vzhled individuálním požadavkům.

Postranní panel ale neumožňuje vkládat pouze aplikace. Kromě kontaktů a webových stránek tam můžete zaparkovat také widgety, které se pak otevřou jako okno v popředí. K dispozici je také možnost vytvářet rychlé přístupy – například napsat nový e-mail nebo vyvolat konkrétní chat WhatsApp.

Do panelu můžete také umístit složky, ale to je možné pouze v plné verzi, která už je placená. V té potom můžete využívat všechny funkce bez omezení a zobrazování reklam.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení