Menu

Silná inovace od Google: uživatelé Androidu získají praktickou mazací funkci

22.03.2022 09:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Silná inovace od Google: uživatelé Androidu získají praktickou mazací funkci

Silná inovace od Google: uživatelé Androidu získají praktickou mazací funkci | foto: Arkan Perdana/Unsplash

Uživatelé vyhledávání Google, kteří jej používají především na zařízeních s Androidem, se mohou těšit na novou funkci. Klade hlavní důraz na ochranu soukromí.

Google dále vylepšil vyhledávání na zařízeních s Androidem. Jak potvrdili zástupci firmy serveru The Verge, mobilní uživatelé mají v současnosti k dispozici novou funkci mazání. Klepnutím na tlačítko lze vymazat posledních 15 minut historie vyhledávání. Znamená to, že uživatelé už nemusejí historii třídit ručně.

Podobná funkce už byla před časem zavedena pro iOS a nyní následuje platforma Android. Pokud se ve vašem prostředí ještě nezobrazuje, může to vzhledem k postupnému uvolňování ještě chvíli trvat. Google zdůrazňuje, že její plošné rozšíření mezi všechny uživatele bude postupné. Může to být ještě několik týdnů.

Co nová funkce pro uživatele Androidu přináší?

googlesearchsamsung

Mobilní uživatelé na platformě Android už budou moci brzy vymazat historii vyhledávání v posledních 15 minutách. | Zdroj: Photo Mix/Pixabay

Funkce se nachází v aplikaci Google pro Android. V ní stačí klepnout na profilový obrázek, a poté v části Historie vyhledávání zvolit možnost "Smazat posledních 15 minut". Nová funkce by mohla být zajímavá především pro uživatele, kteří chtějí chránit historii svého vyhledávání před zvědavci.

Zatím není jasné, zda Google tuto funkci přenese i na další platformy. Uživatelé PC, kteří používají internetový prohlížeč Google Chrome, tuto funkci zatím nemají. Pokud její rozšíření na další platformu ale potrvá tak dlouho, jako z iOS na Android, budou si uživatelé PC muset zřejmě ještě několik měsíců počkat.

Zdroj: The VergeBlog.google

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení