Menu

Skládací smartphone od Samsungu: Apple bude závidět?

14.09.2017 17:02 | Josef Mika + Přidat komentář
Skládací smartphone od Samsungu: Apple bude závidět?

Skládací smartphone od Samsungu: Apple bude závidět? | foto: CHIP

Samsung Galaxy Note 8 se zatím ještě ani neprodává a Jihokorejci už chystají další projekt. Společnost Samsung oznámila, že příští rok uvede na trh flexibilní OLED displej. Mluví se o tom už dlouho, nyní Samsung konečně tyto zvěsti potvrdil.

Otevřete, přejedete po obrazovce prstem a rovnou telefonujete? Společnost Samsung uvede v roce 2018 podle tiskové agentury Associated Press na trh skládací OLED displej. Jihokorejci oznámili nový vývoj během tiskové konference v Soulu.

„Jako generální ředitel mohu říci, že je to náš cíl pro příští rok,“ řekl prezident Samsung Electronics DJ Koh překvapeným novinářům. „Jakmile překonáme několik malých problémů, půjdeme na trh,“ dodal.

Jak skutečně vypadají plány Samsungu

Samsung vyvíjí skládací displej, který se má objevit v řadě Galaxy Note. Displej se bude skládat jako notebook. Samsung první prototyp představil už v roce 2013. Jihokorejci nazvali svůj vynález Youm. Od té doby jej společnost Samsung neustále vyvíjí.

Dalším důležitým výrobkem, na kterém společnost Samsung momentálně pracuje, je Bixby. Jedná se o hlasového asistenta, který má konkurovat obdobným produktům jako Alexa, Siri a Google Home.

Samsung spolupracuje na jeho vývoji s jihokorejským Hi-Fi specialistou Harman. Kdy společnost Samsung předvede nové přepracované řešení hlasového asistenta, není ale stále jasné. Je možné, že Jihokorejci pracují na alternativě Apple HomePodu - a připraví překvapivý zvrat.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení