Menu
CHIP Speedtest

Skládací smartphone Samsung Galaxy Fold: verze Lite má být dostupnější

06.12.2019 10:55 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Skládací smartphone Samsung Galaxy Fold: verze Lite má být dostupnější

Skládací smartphone Samsung Galaxy Fold: verze Lite má být dostupnější | foto: CHIP

Inovativní smatphone Galaxy Fold by mohl mít skvělou cenu. Objevily se zprávy z informovaných zdrojů, že Samsung plánuje Lite verzi telefonu Fold, která by mohla být cenově dostupná pro mnohem více uživatelů.

Také unikly další cenové strategie. Samsung Galaxy Fold není na trhu dlouho a už se spekuluje o jeho nástupci. Společnost zatím pracuje na vylepšeních zařízení za zavřenými dveřmi. Mezi těmito dvěma variantami by však měla být k dispozici ještě jedna verze telefonu Galaxy Fold, která by mohla být zajímavá pro mnohem širší cílovou skupinu zákazníků.

Podle informací insidera Ishan Agarwala výrobce pracuje na verzi Samsung Galaxy Fold "Lite". Skládací smartphone by tak měl být k dispozici i v levnější verzi, dostupné pro mnohem více zájemců. Galaxy Fold momentálně stojí 53.990 Kč, což je částka, kterou je za smartphone ochotno vytáhnout z peněženky jen málo zákazníků.

Galaxy Fold "Lite": jak výhodný bude budgetový skládací smartphone

Zprávy z Jižní Korei naznačují, že Samsung to s budgetovou verzí Galaxy Fold myslí vážně: podle informací zdroje Korea Herald, výrobce plánuje pro Galaxy Fold "Lite" maloobchodní cenu kolem 850 USD, což je v přepočtu zhruba 20.000 Kč – to je o 23.000 Kč levnější, než je současná cena Galaxy Fold.

Korea Herald dále informuje, že u budgetové verze bude přeci jen jistá změna: levnější Galaxy Fold by neměl být skládací podél delší strany, ale podle kratší. To by znamenalo, že by vzhledem připomínal spíš skládací telefon a la Motorola Razr, než v současnosti prodávaný Galaxy Fold. Oficiálním nástupcem modelu Galaxy Fold, který bude pravděpodobně nazván Galaxy Fold 2, bude aktualizovaná (a tedy pravděpodobně také drahá) verze prvního skládacího Samsungu.

Zdroje z výrobního sektoru naznačují, že budgetový Fold by měl být představen v únoru společně s modelem Galaxy S11. V případě modelu "Fold2" si zájemci budou muset počkat až do srpna 2020.

Sice výhodnější, ale za jakou cenu

Podle Agarwala by měl Fold Lite, jehož vývoj běží pod názvem SM-F700, při svém uvedení nabízet pouze 4G a dvě barevné varianty (černou a lila). Paměť bude mít kapacitu 256 GB. Cenu insider ještě nechtěl komentovat. Každopádně je už téměř jisté, že Samsung Galaxy Fold Lite bude k dispozici v Indii, USA, Číně, Korei a také v EU.

Lite verze Galaxy Fold by tak nabídla pouze polovinu kapacity vnitřní paměti a vzdala se 5G. Dvě věci, které by mohly cenu výrazně snížit. Zda budou na straně hardwaru ještě další úspory uvidíme nejdříve ve chvíli, kdy bude model oficiálně představen.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.